1. Ana Sayfa
  2. Symantec ve Trend Micro
  3. SEPM’de Konsol Şifresi Nasıl Resetlenir?

SEPM’de Konsol Şifresi Nasıl Resetlenir?

, unutulan console şifrelerinin resetlenmesi için içinde bir patch file hazırladı.Çeşitli sebeplerle console login olunamıyorsa bu batch file kullanılarak password resetlenebilir.

Bunun için SEPM’in kurulu olduğu sunucuda C:\Program Files\Symantec\Symantec Endpoint Protection Manager\Tools klasörüne girilip resetpass.bat isimli dosyanın çalıştırılması gerekmektedir.

Dosya çalıştırıldıktan sonra SEMP console kullanıcı adı admin ve şifresi admin olarak değişecektir.

Sonra SEPM console açıp kullanıcı adına admin şifreye admin yazarak login oluyoruz.Karşımıza şifreyi resetlediğimiz için süresi dolduğundan yeni belirlememiz gerektiğini belirten bir pencere açılacak.Bu pencerede yeni belirleyip devam ediyoruz.


Resim – 1

Bu işlemlerden sonra SEPM console için artık yeni belirlediğimiz şifreyi kullanmaya başlıyoruz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumlu. Mersin Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü bitirdi.11 yıldır bilişim sektöründe çeşitli kademelerde görev aldı.3 yılı aşkın süredir bir yazılım firmasında Sistem Destek Uzmanı olarak çalışıyor. MCITP:EA ve Symantec Technical Specialist (STS) sertifikalarına sahip.

Yorum Yap