İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Configuration Manager (SCCM)
  3. SCCM 2012’de PXE Boot Hatalarının Çözümü

SCCM 2012’de PXE Boot Hatalarının Çözümü


SCCM 2012 ile işletim sistemi dağıtmak amacıyla yapılması gerekenleri yaptınız ve denemektesiniz. Eğer denemeleriniz sırasında


Resim-1

Ansızın yada size göre ansızın üsteki gibi iptal edilmeye başlarsa, daha önceki denemelerden kaynaklanan advertisement’lerınızı temizlemeniz gerekiyor demektir. İşletim sistemi ,için oluşturduğunuz task sequence’ı All Unknown Computers’a deploy ettiğinizi varsayıyorum. Kurulum yapmak istediğimiz client henüz unknown ( yada biz tanımlamadığımızdan) olduğundan bilindik clear advertisement’ı silme işlemi temizlenmiyor.

Bu durumun farkında olmadan WDS servisini yeniden başlatmayı deniyorsunuz ama soruna çözüm olmuyor.

Çözüm için aşağıda yerini belirttiğim collection altındaki unknown objelerini/objesini silmeniz gerekiyor.


Resim-2

Ardından işletim sistemi kurmak istediğiniz client’ınızı yeniden başlatıp size F12’ye basmanızı söylemesini bekleyip işleminize devam edebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981'de Isparta’da doğdum. Üniversiteye kadar yaşantım Isparta'da devam etti. Lisansımı ve Yüksek Lisansımı Yıldız Teknik Üniversitesinde tamamladım. Windows NT'nin zamanının geçip Windows 2000 Server ve Client tarafının yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde Microsoft sertifikasyon eğitimleri ile amatörce ilgilendiğim Bilişim Teknolojileri alanında, profesyonelliğe doğru ilerleyişim başladı. Lisans eğitimimin son zamanlarında ve yüksek lisansım ilk yılında freelance olarak çalıştım. 2006'in ilk çeyreğinden itibaren Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akademisi’nde Microsoft Sertifikasyon eğitimleri vermeye bağladım. Ardından Ankara Kızılay şubesinde 2 yıl Sistem ve Ağ Uzmanlığı departmanında Bölüm Başkan Yardımcılığı yaptım. Bilge Adam Kurumsal’da MS Sistem ve Platform kısmında Danışmanlık ve Eğitim hizmetleri ile Bilge Adam macerama devam ettim. Son 1.5 yıl kurumum adına Savunma Teknolojileri Mühendisliği A.Ş. 'ye MS Sistem ve Platform, Vmware Infrastructure (ESXi, vSphere) , Endpoint Security & Content Gateways (Checkpoint & Websense) , Network Infrastructure (Cisco Systems - Routing & Switching) alanlarında danışmanlık hizmeti verdim. Şu an SYMTURK firmasında Enterprise Vault ve Altiris CMS ürünlerinde danışmanlık hizmetine devam ediyorum. Vakit ayırabildiğim ölçüde eşimle WoW oynuyorum.

Yorum Yap