1. Ana Sayfa
  2. Open Source
  3. Qmail Hazır Kurulum Scripti v0.2 – CentOS 5.4

Qmail Hazır Kurulum Scripti v0.2 – CentOS 5.4

Eğer, CentOS5 üzerinde gateway, smarthost ya da mailer olarak çalışacak LWQ önergelerine göre yapılandırılmış bir qmail’e ihtiyacınız bulunuyorsa scripti aşağıdaki linkten indirip kurulumu kolayca yapabilirsiniz.

Download

CentOS 5.4 :
http://www.syslogs.org/qmail/scripts/qinstaller.cnt55.v2.1.0.tar.gz

Kullanım Şekli

Paketin içinde qinstaller.sh ve quninstaller.sh olmak üzere iki adet shell script ve bir README dosyası bulunuyor.  Başlamadan önce mutlaka README dosyasını okuyun.
Kurulumu normal olarak ./qinstaller.sh şeklinde başlatabilirsiniz. Yönergeleri takip ederek 3 dakika içerisinde qmail kurulumunuzu tamamlayabilirsiniz. Herhangi bir terstlik olması durumda, uninstall.sh scriptini çalıştırarak kurulumu geri alabilirsiniz. uninstall scripti sadece install.sh vasıtası ile yapılan qmail kurulumlarını kaldırmak için hazırlanmıştır. Aksi durumlar için bu scripti kullanmayınız.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ozgul Group firmasında Sistem Yöneticisi olarak çalışmaktayım. 2001 den bu yana BT sektöründeyim. Bu zamanın büyük bir kısmında Sistem Entegratörlüğü yapan Bilişim firmalarında proje ve sistem kurulum departmanlarında çalıştım. Birçok firmada Microsoft ürünleriyle ilgili sistem kurulum projelerinde bulundum. 2013 başlarından bu yana da MSHOWTO ailesinin bir üyesiyim.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Teşekkürler, Peki QMail tam olarak ne işe yarıyor ?