1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365

Office365 Kullanıcıların Son Logon Tarihlerinin Görüntülenmesi

Office365 Kullanıcıların Son Logon Tarihlerinin Görüntülenmesi
+ - 0

Office 365 kullanıcılarının PowerShell kullanarak son oturum açma süresini nasıl görüntüleyebilirim sorusunu cevabını sizlere anlatmaya çalışacağım.O365 kullanıcısının son oturum açma tarihini / saatini listesini almak, kullanıcının son oturum açma etkinliğini izlemek, Etkin olmayan kullanıcıları bulmak ve lisanslarını kaldırmak için son derece önemlidir.PowerShell üzerinde çalıştıracağımız bu komut son oturum açma süresi, kullanıcının Outlook, WebMail veya cep telefonunu kullanarak posta kutularına en son eriştiği zamanı gösterir.

Resim-1

PowerShell’e bağlanmak için aşağıdaki komutları kullanıyorum.

$LiveCred = Get-Credential

$Session = New-PSSession -ConfigurationName Microsoft.Exchange -ConnectionUri https://ps.outlook.com/powershell/ -Credential $LiveCred -Authentication Basic -AllowRedirection
Import-PSSession $Session

connect-msolservice -cred $LiveCred

Resim-2

Daha sonra son logon tarihleri almak için aşağıdaki komutu kullanıyorum. Sonuç olarak tüm hesapların logon tarihlerinin bir listesini görüntülemekteyim.

Get-mailbox -resultsize unlimited| Get-MailboxStatistics | select displayname, lastlogontime

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs:Office365 Kullanıcıların Son Logon Tarihlerinin Görüntülenmesi,Kullanıcı logon tarihleri,Office 365 user last logon

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap