1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Office 365 Hybrid Configuration Kurulumunda Alınan Hatanın Giderilmesi

Office 365 Hybrid Configuration Kurulumunda Alınan Hatanın Giderilmesi

Office 365 ile mevcut Exchange Server yapınızı entegre bir şekilde çalıştırmanız mümkündür. Geçiş öncesinde Hybrid Configuration’ı çalıştırdığınızda karşınıza çıkan bilgileri doldurup doğrulama ekranına geldiğinizde aşağıdaki hata ile karşılaşabilirsiniz;

“The UTC time represented when the offset is applied must be between year 0 and 10,000. Parametername :offset ”


Resim-1

Bu hatayı gidermek için sunucunuzun time zone ayarlarını -8 Pasific Time zone’una getirip tekrar deneyiniz.


Resim-2

Sihirbazı tekrar çalıştığınızda bu aşamayı geçebildiğini göreceksiniz.


Resim-3

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada danışman olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahip olan Fatih Teke, Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor ünvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis, basketbol ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Symantec EndPoint Protection, Exchange, TMG, Lync, SCCM, SCOM ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

Yorum Yap