İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2013
  3. Exchange Server Üzerinde Alınan 2310 Event ID’li Asp.Net Hatalarının Giderilmesi

Exchange Server Üzerinde Alınan 2310 Event ID’li Asp.Net Hatalarının Giderilmesi


Exchange Server 2013 üzerinde 1310 Event ID sine ait ASP.NET hata mesajları aldığınızda OWA ekranına giriş yapmanıza engel olacaktır.

Hatalarda “The system cannot find the file specified C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\v15\ClientAccess\owa\web.config line 107)

Gibi bir açıklama görebilirsiniz. Fakat webconfig dosyasına baktığınızda 107. Satırda bir eksik olmadığını görebilirsiniz.


Resim-1

Hatanın devamı,


Resim-2

Aşağıdaki resimde de aynı Event ID nin C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\v15\ClientAccess\mapi\emsmdb\web.config line 97 hatası belirtilmektedir.


Resim-3

Bu hataları gidermek için C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\v15\ClientAccess

Adresinde SharedWebConfig.config dosyasının bulunmadığını göreceksiniz.


Resim-4

Bu dosyayı başka bir sunucunuzdan bu adrese kopyalayabilirsiniz. Eğer sisteminizde başka bir Exchange Server 2013 yok ise bu linki tıklayarak bir kopyasını indirebilirsiniz.

Dosyayı kopyaladıktan sonra IISRESET /NOFORCE komutunu çalıştırınız. Sorunun giderildiğini göreceksiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinde Birim Yöneticisi olarak görev almakta olan Fatih Teke, Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahiptir. Ayrıca Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor unvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Active Directory, Exchange Server, Symantec EndPoint Protection, Skype For Business, Teams, SCCM, SCOM, Powershell Scripting ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

Yorum Yap