1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2013
  3. Detaylı Exchange Server Durum Raporu Nasıl Alınır?

Detaylı Exchange Server Durum Raporu Nasıl Alınır?

Firma içerisinde bulunan Exchange mimarisi hakkında bilgi veren Get-ExchangeEnvironmentReport scripti biz sistem yöneticileri için gerçekten faydalı scriptler arasındadır. Scripti indirip çalıştırdığınızda html dosyası olarak aşağıdaki gibi bir rapor üretmektedir.

Scripti yazan Steve Goodman. İndirmek için lütfen tıklayınız

Kullanım için;

.\Get-ExchangeEnvironmentReport -HTMLReport c:\Rapor.html

Komutunu kullanmanız yeterlidir.

Aşağıdaki resimde örnek bir rapor sonucunu görebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

www.microsoft.com

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada danışman olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahip olan Fatih Teke, Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor ünvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis, basketbol ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Symantec EndPoint Protection, Exchange, TMG, Lync, SCCM, SCOM ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Fatih Hocam Merhaba,
    İndirilen Dosya parola korumalı Kullanım için parolayıda paylaşırmısnıız.

  2. 4 sene önce

    Rar şifresi nedir ?