Office365 Exchange Online Disclaimer (Yasal Bildirim) Ekleme
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365

Office365 Exchange Online Disclaimer (Yasal Bildirim) Ekleme

0

 

Disclaimer, Türkçe karşılığı  feragat etmek gibi çevrilmektedir. Feragatname genellikle yasal olarak tanınan bir ilişkide taraflarca uygulanabilecek ve uygulanabilecek hak ve yükümlülüklerin kapsamını belirlemeye veya sınırlandırmaya yönelik herhangi bir ifadedir. Neden mail gönderirken yasal bir uyarıya ihtiyacımız var? Birçoğumuz kurumsal şirketlerden gelen maillerin altında, genellikle yazılmış uzun bir paragraf görürüz. Çoğunlukla da bu paragrafı okumayız. Ancak bu paragraf ilgili şirket için oldukça önemli ve koruyucu bir niteliğe sahiptir. Çünkü e-mail yoluyla şirkete gelebilecek her türlü zararı ve yasal sorumluluk altına sokacak durumu yine yasal olarak hafifletmeye yarar. Eğer şirket olarak, sizin hala bir uyarı yasanız yoksa ve mail sisteminizde bu uyarı metninin yer alması son derece önem arz edecektir. Office365 Exchange Online hizmeti alıyorsanız kuruluşunuza gelen/giden e-posta mesajlarının üstüne veya altına HTML veya düz metin yasal sorumluluk reddi, açıklama bildirimi, imza veya başka bilgiler ekleyebilir ve tüm veya belli kullanıcılarda geçerli olacak yasal bildirim şablonu oluşturabilirsiniz. Bu yazımda, Exchange Online posta akışı kuralları kullanılarak “Disclaimer” eklemek için gereken adımlardan bahsedeceğim.


Resim-1

Office 365 Exchange Yönetim Merkezi üzerinde “Posta Akışı” ardından “Kurallar” sekmesinden “+” simgesini tıklıyoruz.


Resim-2

Menüden “Bildirimleri uygula” tıklıyoruz.


Resim-3

“Ad” bölümüne Disclaimer ait bir isim girelim.


Resim-4

” Şu koşulda bu kuralı uygula” sekmesinden “Gönderenin konumu”  seçeneğini tıklıyoruz.


Resim-5

Açılan yeni pencereden bir lokasyon belirlememiz gerekecektir. “Kuruluş İçinden1 seçeneğini tıklıyoruz.


Resim-6

Bir sonraki aşamamız “Şunu yap” sekmesinden mail gönderirken nasıl bir yasal uyarı metni gideceğini belirleyeceğiz Bildirim ekle” seçeneğini tıklıyoruz.


Resim-7

Sağ tarafta “Metin ekle” linki tıklıyoruz.


Resim-8

Açılan metin box’a kuruluşunuza uygun yasal uyarı metin girişi yapıyoruz.


Resim-9

Yasal uyarı metnimizi girdikten sonra hemen alt kısımdan bulunan “Birini Seçin” linkine tıklıyoruz.


Resim-10

Bu pencere içerisinde “Sarmala seçeneğini seçerek Tamam’ı tıklıyoruz.


Resim-11

Disclaimer hazır “Kaydet” ile aktif ettiğimiz takdirde, kuruluş içindeki tüm kullanıcılarda etkili olacaktır.

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı  alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Referanslar
www.mshowto.org

TAGs:Office365 Exchange Online Disclaimer (Yasal Bildirim) Ekleme,Exchange Online Disclaimer (Yasal Bildirim) Ekleme,Exchange, Exchange Online, Office 365, Microsoft 365, Outlook, Outlook on the web, OWA, disclaimer, signature, imza, bildirim metni, yasal bildirim, transport rule, apply disclaimers,Exchange Online Disclaimer,Exchange Disclaimer,Exchange Yasal Bildirim

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz