İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Microsoft Office 365
 3. Office 365 Planner

Office 365 Planner

. Birkaç kişinin bir araya gelip bir işi yapmaları dünyanın en zor işlerden biridir. Oysa ekip ruhu ve takım liderliğinde BEN yerine BİZ odalı olabilmek, bir bütün içinde birlikte hareket etmek ve yaratıcı fikirleri oraya çıkararak faydalı bir oluşum sağlanabilir. Rekabetin arttığı bu dünya da şirketler, aralarındaki yarışı kazanabilmek için ve verimliliklerini arttırmak amacıyla değişik ruhlar/takımlar oluşturularak bir bütün olduklarını bilelim. Takım liderliği, takım çalışması ve bunun motivasyona olan etkisi günümüz işletmelerin en önemli sermaye kaynağıdır.

Hemen hemen her firmada süreçler; şirket içindeki takım liderleri tarafından ekipteki kişilere birtakım görevler atanır. Bu görevlerin kime atandığı ve ne aşamada olduğu, görevin ne zamana kadar bitmesi konusunda birçok havada kalan sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Bu sebeple ekip yöneticisi çalışanların performansını ve işlerin durumunu doğru bir şekilde izleyemiyor. Planner sayesinde görev takibini daha kolay yapabilirsiniz.


Resim-1

?

Office 365 Planner, ekibinizin planlarını oluşturmalarını, çalışmalarını düzenleme ve atamalarını, dosya paylaşmalarını, kimin ne üzerine çalıştığı hakkında sohbet etmeleri ve ilerlemelerine dair güncel bilgilerin bir arada buluduğu bir servistir.

Özellikle farklı konumlarda bulunan ekiplerin online olarak aynı projeyi tamamlamasını kolaylaştıran proje yönetim uygulamaları, bir işi daha küçük parçalara bölerek, her birini ayrı bir kişiye görev olarak atama imkanı tanıyor. Daha sonra bu işler yöneticiler tarafından kolaylıkla takip edilebiliyor. Projenin hangi ayağını kim yönetiyor, hangi işler kimler tarafından yapılıyor gibi soru işaretleri bu uygulamalarla ortadan kalkıyor.

Aynı proje üzerinde çalışan ekiplerin mevcut durumu her an telefonla ya da e-postayla birbirine sormasının önüne geçerek, birden fazla kişinin aynı proje üzerinde daha verimli çalışmasını sağlıyor. Office 365 ile birlikte ücretsiz olarak yayınlanan Planner, OneNote ve Outlook gibi diğer ofis araçlarıyla entegre çalışmaktadır.

Office 365 Planner genel bakış: https://www.youtube.com/watch?v=Y4x8SO8bWkA

Office 365 Planner; Exchange Online, Sharepoint Online, OneDrive for Business, Skype for Business gibi servislerde kullanılmaktadır.


Resim-2

Office 365 Planner- Çalışma Panosu

1. Ekipleriniz ve iş planlarınız

2. Atanan görevler

3. Henüz başlanmamış görevler kutusu

4. Devam eden görevler kutusu

5. Tamamlanan görevler kutusu

6. Renkli Kategori Etiketi

7. Görevin atandığı kişi


Resim-3

Office 365 Planner – Görev Kartı


Resim-4

Office 365 Planner – Raporlama

Ancak Planner’ı tüm rakiplerinden ayıran şey, Office 365 ailesiyle tamamen entegre çalışması.

 • Planner – Outlook
 • Planner – Takvim
 • Planner – Sharepoint
 • Planner – OneNote
 • Planner – Yammer

Aşağıdaki lisans tiplerine sahipseniz Office 365 Planner’ı hemen deneyebilirsiniz.

Office 365 Planner şimdilik;

 • Office 365 Enterprise E1–E3-E5
 • Office 365 Business Essentials
 • Office 365 Business Premium
 • Office 365 Education

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

 

TAGs : Office 365, Office 365 planner, Office 365 planner nedir, , , ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap