İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Office 365 Geçiş (Migration) Senaryoları – Detaylı Anlatım – Seminer Kaydı

Office 365 Geçiş (Migration) Senaryoları – Detaylı Anlatım – Seminer Kaydı


Office 365 Geçiş (Migration) Senaryoları – – Seminer Kaydı. Office 365, Azure, Exchange 2016, Skype, Active Directory, 2016, SCCM 2016, System Center 2016 vb. derken ortalık fena halde karışık. Hangi üründe çok yetkinsiniz? İnsan bazen kendisine yetkin miyim diye sormaktan kendini alamıyor. Heleki son yılların en popüler konusu Office 365 Migration’da yetkin olmak gerçekten oldukça güç. Birden fazla geçiş senaryosu, özellikle On-Prem Exchange, On-Prem Skype ve On-Prem Sharepoint için varolan Hybrid geçiş senaryoları. İnsanın bazen canını da sıkmıyor değiller. 2000’li yılların tamda başında elimizde varolanlar : Server 2000, Exchange 2000, ISA Server ve 2000 J sanallaştırma falanda yok J 15 yıldır bu işi yapan birisi olarak eskiye özlemde duymuyor değilim.

Özellikle Exchange Migration özelindeki bu seminer kaydının geçiş yapmayı düşünen birçok firmaya faydalı olacağını düşünüyorum. Cutover ile mi geçmelisiniz, Hybrid’mi geçmelisiniz, Stage’mi yapmalısınız ya da IMAP’mi size en uygunu. Bunun tespiti ve yola çıkılması bile oldukça önemli. Mail nereden geliyor, nerede taranıyor ve nereye gidiyor. ’ler ne zaman değiştirilir, değiştirilmeli mi? varolan Spam Gateway’leriniz ile Office 365 çalıştırılamaz mı? Peki arşiv datasının taşınması J daha fazla yazıp canınızı sıkmak istemiyorum. Gerisi seminer kaydında.

Kesintisiz bir geçiş planlıyorsanız lütfen bana ulaşın.

Konuyu çok dağıtmadan aşağıdaki Office 365 geçiş senaryolarını detaylıca anlattığım seminer kaydını izlemenizi öneririm. Download edip arşivlemek isteyenler Vimeo sayfamızdan videoyu indirebilirler.

Semineri verdiğimiz yer olan Network Akademi’ye, Bülent Gür hocaya ve İlke Gürses hanıma eşsiz misafirperverlikleri için teşekkürler.

Emre Aydın – Saha Tecrübeleri ile Office 365 Exchange Online’a Geçiş from MSHOWTO on Vimeo.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs : emre aydin, Office 365, migration, hybrid migration, Office 365 migration, , Office 365 nasil geçilir, Office 365 gecis senaryolari, Office 365 gecis senaryolari video, Office 365 tasima, Office 365 nedir, Office 365 hybrid gecis, Office 365 stage migration, Office 365 cut over migration, Office 365 IMAP migration, Office 365 google migration,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap