1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Microsoft Teams’de Snap Camera Özelliği Kullanma

Microsoft Teams’de Snap Camera Özelliği Kullanma

Teamssnapkamera
VidyoConnect

 

Microsoft Teams‘de toplantı ve özel görüntülü sohbetlerinizi üçüncü taraf bir yazılım eklentisi ile eğlenceli hale getirmenizi sağlayacak güzel bir özellikten bahsedeceğim. Bu eklentinin adı Snap Camera aşağıdaki ilgili linkten tool’u indirip kısa bir kurulum ardından Teams ayarlar bölümünde cihazlara Snap Camera eklentisi sağlıyor. Eğlencenin dozunu kaçırmadan bu özelliği nasıl kullanacağımıza bakalım.

Teams’de Snap Kamera Nasıl Çalışır?

Snap Camera, bilgisayarınızda sanal bir web kamerası oluşturur. Snap Camera açıkken, fiziksel bir web kamerasının girişini alır ve ardından seçilen Lens ile büyütür. Bu artırılmış video daha sonra Snap Camera sanal web kamerasına gönderilir. Daha sonra Teams uygulamanız Snap Camera, artırılmış videoyu seçim ile canlı yayın akışına alır.

Bilgisayarınızda Snap Lensleri kullanmaya başlamak için, önce Snap Camera’yı İndirin ve yükleme aşamalarını tamamlayın.

Teams uygulamanız, Snap Camera’yı açmadan önce çalışıyorsa, Snap Camera’yı ilk kez kullandığında Teams’i yeniden başlatmanız gerekir. 


Resim-1

Kısa ve varsayılan Snap Camera kurulumu tamamladıktan sonra Teams’de sağ üst köşede bulunan profil simgesinden “Ayarlar” tıklayın.


Resim-2

Ayarlar bölümünden “Cihazlar” ardında “Kamera” sekmesinden Snap Camera seçimi yapıyoruz. Unutmamanız gereken Snap Camera kurulum sonrası Teams uygulamanızı yeniden başlatmanız olacaktır aksi takdirde “Kamera” sekmesinde Snap Camera listelenmeyecektir.


Resim-3

Son derece basit bir şekilde kurulum ve ayarlar aşamasını tamamladık ekranda gördüğünüz üzere Snap uygulamasında seçtiğim lens görüntülü sohbette canlı akışta yayınlanıyor. Lens değişikliğini Snap Camera uygulaması üzerinde değişiklik yaparak Teams üzerinde uygulanacaktır. Sıkıcı toplantı ve sohbet akışlarında biraz tebessüm için kullanmanız eğlenceli olacaktır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar        

www.mshowto.org

TAGs:Teams,Microsoft Teams,Microsoft Teams’de Snap Camera Özelliği Kullanma,Teams’de Snap Camera Özelliği Kullanma,Snap Camera,Snap Kamera,Teams Snap Camera

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap