1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Office 365 Parola İlkesi Kapatma

Office 365 Parola İlkesi Kapatma

featured

 

Microsoft365, kullanıcı şifrelerinin belirli bir süre sonra süresinin dolma süresini değiştirebilir veya şifrelerin hiçbir zaman sona ermeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Ofice365’de Varsayılan olarak, şifrelerin süresi 90 gün içinde dolmaktadır. Bu özelliğin kapatılmasını önermesem de hem Office365 panelinden hem de PowerShell yardımı ile nasıl kapacağımızı göreceğiz.


Resim-1

Office365 yönetim merkezinden “Kurulum” sekmesinden “Parola süresi hiçbir zaman dolmayacak şekilde ayarla” tıklıyoruz.


Resim-2

Açılan pencerede “Yönet” butonunu tıklıyoruz.


Resim-3

“Parola ilkesi” düzenle diyerek parola süresini 730 gün’ e kadar uzatabilirsiniz veya “Hiçbir zaman” diyerek kapatabilirsiniz.

PowerShell aracılığı ile aşağıdaki komutları kullanarak tüm kullanıcıların veya tek bir kullanıcının parola sürelerini kapatabilirsiniz.

  • Microsoft Office365 Password Never Expire

    Get-MSOLUser | Set-MsolUser -PasswordNeverExpires $true

  • Microsoft Office365 Kullanıcı Bazında Expire Kapatılması

    Set-MsolUser -UserPrincipalName <user ID> -PasswordNeverExpires $true

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Office 365 Parola İlkesi Kapatma,Exchange Online  Parola İlkesi Kapatma,Office365 Password Never Expires,Exchange Online Password Never Expires,Password Never Expires

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap