Office 365 Etki Alanı Ekleme
0

Bu makalemde sizlere Office 365 üzerinde Domain (etki alanı) nasıl ekleneceğini anlatacağım. Bu kurulum için öncelikle bir Domain’ e ve Office 365 aboneliğine sahip olmanız gerekiyor. Benim ortamımda Godaddy üzerinde mevcut bir alan adı ve Office 365 E5 deneme sürümü mevcut.

İlk adımımız Office 365 Admin Center alanına giriş yapıyoruz. Giriş ekranında Ayarlar/Etki alanları sekmesine giriyoruz.

Resim-1

Gelen ekranda Domain eklemek için Etki alanı ekle butonuna basıyoruz.

Resim-2

Diğer ekranda ise, sahip olduğumuz alan adını belirtilen yere giriyoruz.

Resim-3

Bu ekranda, alan adımın nerede bulunduğu Office 365 tarafından görülüyor ve DNS ayarlarını manuel yapmak istemiyorsanız en üstteki önerilen seçeneği seçip ilerleyebilirsiniz. Biz bu ekranda DNS ayarlarını manuel yapacağımız için Kendi DNS kayıtlarınızı ekleyin seçeneğini seçerek devam edeceğiz.

Resim-4

DNS kayıtlarını ekleyin ekranında bize verilen MX, TXT, CNAME gibi DNS kayıtlarını alan adını yönettiğimiz panelde DNS yönetimi ekranına eklememiz gerekiyor. Bu sayede bu alan adının bize ait olduğunu doğrulamış oluyoruz.

Resim-5

Tüm aşamalar bittikten sonra Devam butonu ile işlemi sonlandırıyoruz. Office 365 panelinde Giriş ekranına tekrar döndüğümüzde, alan adımızın oluşturulduğunu ve kurulum tamamlandı olarak işaretlendiğini görebiliriz. Ben bu adımları daha önceden tamamladığım için alan adımın durumu iyi durumda olarak görünüyor.

Resim-6

Bu konuyla ilgili sorularınızı  alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

 Referanslar

www.mshowto.org

TAGs:Office 365, Office 365 Etki alanı, Office 365 Etki Alanı Ekleme, Office 365 Add Field, Etki Alanı ekleme, Office 365 Domain

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 1
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Sistem destek elemanı olarak farklı firmalarda görevler aldım. Uzmanlık alanlarım Active Directory, IIS, Virtulization, RDS ve Firewall ön plana çıkmaktadır. Şuan da Simplix Teknoloji Hizmetleri şirketinde Bulut ve Güvenlik Uzmanı olarak görev almaktayım. Kendimi bulut çözümleri, güvenlik sistemleri ve yedekleme sistemleri üzerine geliştirmekteyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir