1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365

Microsoft Loop; İş birliği Uygulaması

Microsoft Loop; İş birliği Uygulaması
0

Günümüzün dijital ortamlarını, dağıtılmış iş gücünü güçlendirmek, doğru kültürü ve doğru teknolojiyi gerektirir. Microsoft her yıl olduğu gibi bu yılda ignite’de gerçek zamanlı çözümler ve doğru noktalara odaklandığını görüyoruz. Bu nedenle ilgimi çeken hem de aramıza yeni katılan Microsoft Loop uygulamasını ele almak istedim.

 Microsoft Loop, Microsoft tarafından geliştirilen bir çalışma ortamıdır. Kullanıcılarınızın işlerini daha verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış örneğin, Loop kullanıcıların e-posta, takvim, dosyalar ve diğer iş araçlarını tek bir yerden yönetmelerine yardımcı olur. Loop ayrıca iş birliğini ve iş birliğini kolaylaştıran çoklu cihaz desteğine sahiptir. Loop belge iş birliğinin geleceği konusunda oldukça önemli bir adım

Loop uygulaması üç temel bileşenden oluşmaktadır.

  • Loop Companents
  • Loop Pages
  • Loop Workspaces

Loop Companents;

Loop bileşenleri tablolar, notlar ve görevlerden oluşmaktadır. Dağınık iş yüklerinizi toparlayarak diğer Microsoft 365 ile senkronize çalışmaktadır.

Resim-1

Örneğin, ekip üyelerinden birinin Word’te oluşturduğu tabloyu ve güncellediği halde diğer ekip üyeleri aynı tabloyu Teams’de güncellenmiş bir şekilde kullanabilir.

Loop Pages;

Loop ekip üyelerinin dinamik bir tuval olarak kullanabileceği üzerinde bağlantılar, veriler veya dosyalar ekleyeceğimiz ortak alandır.

Resim-2

Not alanları ile projelerimizi daha verimli hale getirmek ve takım çalışmasına yardımcı olmak için tasarlanmış.

 

Loop Workspaces;

 

Loop çalışma alanı ortak bir çalışma alanı sunuyor bu sayede ekip arkadaşlarınızı projeleri üzerinde birlikte hareket etmeleri ve projelerinizin doğru bir şekilde ilerlemesine yardımcı oluyor.

Loop bileşenleri zaman içerisinden tüm Microsoft 365 uygulamalarında senkron bir şekilde çalışması hedefleniyor. Bu bağlantıların sağlanması ile ilerleyen günlerde Loop uygulaması merkezi bir uygulama olarak iş hayatımızda önemli bir yere sahip olacak gibi görünüyor.

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz. 

Referanslar

www.mshowto.org 

TAGs: Microsoft Loop,Loop,Microsoft Döngü, Loop uygulaması, Microsoft 365 Loop, Microsoft Loop nedir?

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap