İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office
  3. Office 2016 Proofing Tools (Türkçe İmla-Yazım Denetimi) Kurulumu

Office 2016 Proofing Tools (Türkçe İmla-Yazım Denetimi) Kurulumu

Office 2016’yı bilgisayarınıza kurduktan sonra eğer Word uygulamasını açarsanız ve Türkçe olarak bir metin oluşturmaya başlarsanız, pencerenin hemen üzerinde ufak bir uyarı penceresi göreceksiniz. Office 2016 uygulaması, yazı yazdığınız dilde bir imla denetimi sağlayabilmek adına sizden gerekli paketi indirmenizi istiyor.


Resim-1

Download düğmesine tıklayarak Office 2016 için bu paketi indirebileceğimiz sayfaya gidiyoruz.


Resim-2

Sayfayı aşağı doğru kaydırarak Türkçe imla denetimi paketini buluyor ve yanındaki Download düğmesini tıklyoruz.


Resim-3

Paketi indirdikten sonra kurulumu için çalıştırıyoruz ve arka planda kurulum çalışmaya başlıyor. O anda açık olan uygulamaları kapatmamız gerekli


Resim-4

Word ve Outlook uygulamalarını kapattıktan sonra kurulum arka planda devam ediyor ve tamamlanıyor.


Resim-5

Artık Word ya da diğer Office 2016 uygulamaları üzerinde Türkçe imla denetimi yapabiliriz

Office 2016 için Türkçe İmla Denetimi araçlarını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

https://c2rsetup.officeapps.live.com/c2r/download.aspx?ProductreleaseID=languagepack&language=tr-tr&platform=x86&source=O16LAP&version=O16GA

Office 2016 için diğer dillerdeki imla denetimi araçlarını indirmek isterseniz aşağıdaki sayfayı kullanabilirsiniz

https://support.office.com/en-us/article/Language-Accessory-Pack-for-Office-2016-82ee1236-0f9a-45ee-9c72-05b026ee809f?ui=en-US&rs=en-US&ad=US

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

www.microsoft.com

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ahmet Uygur , Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur.Sektöre üniversite yıllarında Microsoft Office eğitmenliği ile başlayan Ahmet, pek çok kurumsal firmaya eğitim vermiş , danışmanlık yapmıştır.2010 yılından itibaren Microsoft Türkiye'de Micorosft Office ürünleri üzerine teknoloji danışmanlığı yapmaya başlayan Ahmet ,2011 yılı başında Microsoft tarafından MVP unvanını almaya hak kazanmıştır.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. aynen bende benimkini türkçeye çevireyim dedim; microsoft, wordu bilgisayarımdan sildi. Yarınada rapor yetişecek züpper.

  2. Merhaba
    office 2016’yı yeni gelen bilgisayarıma yükledim. Bilgisayar windows 10-home işletim sistemi ile geldi. ancak bir türlü türkçe denetimi kuramıyorum. Language pack’i indirdim, vs ama olmadı. acaba windows 10’da çalışan bir paket yok mu diye şüphe duymaya başladım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Teşekkürler…