1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office
  3. Office 2016 Kuruyoruz !! – Office Kurulumu

Office 2016 Kuruyoruz !! – Office Kurulumu

Office 2016 kısa bir süre önce yayınlandı. Geriye kalan şey artık kurulumunu gerçekleştirerek incelemeye başlamak.

Kurulum için hali hazırda Office 2013 (click to run ile Office 365 üzerinden kurulmuş ) içeren kendi bilgisayarımı kullanacağım. Amacım Office i yükselterek kurulumu aktarmak ancak tabi ki üzerinde Office olamayan bir bilgisayarda da kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Msdn den indirdiğim Office 2016 imajını kullanıyorum. Bu imaj hem 32 hem de 64 bit versiyonları içeriyor. Office 2010’dan beri artık Office uygulamalarının  64 Bit versiyonlarının da yayınlandığını hatırlatmak istedim.

Kurulum imajı 2,25 GB. Bilgisayarıma mount ettikten sonra klasörü açıyorum.


Resim-1

İlk ekrandaki setup.exe dosyasını çalıştırdığımda  varsayılan olarak 32 bit kurulum yapmaya çalışıyor ve bilgisayarımda 64 bit Office 2013 kurulumları bulunduğu için uyarı veriyor.


Resim-2

Dolayısıyla ya bilgisayarımdaki tüm 64 bit kurulumları kaldırarak 32 bit kurulum gerçekleştireceğim ya da 64 bit kurulum dosyasını çalıştıracağım. Tabi ki 64 bit kurulum dosyasını çalıştırmak üzere klasördeki Office klasörüne giderek, setup64.exe adlı dosyayı çalıştırıyorum.


Resim-3

Başka bir soru ile karşılaşmadan bilgisayarımdaki Office güncelleniyor. Sadece , kurulum esnasında bilgisayarımın internete bağlı olması gerekli aksi halde kurulum devam etmiyor.


Resim-4


Resim-5

Kurulum tamamlandıktan sonra ufak bir ekranda bize yeniliklerin neler olduğu aktarılıyor. Şimdilik bu aşamayı geçiyorum.


Resim-6

Herhangi bir uygulamayı – örneğin Excel i açtığımızda, bizden ürünün aktivasyonu için gerekli ürün anahtarını girmemizi istiyor.


Resim-7

Girdikten sonra ufak bir kurulum ile aktivasyon tamamlanıyor ve uygulama kullanıma hazır. Accept diyerek Office 2016’yı kullanmaya başlayabiliriz.


Resim-8

Güle güle kullanalım…

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

www.microsoft.com

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ahmet Uygur , Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur.Sektöre üniversite yıllarında Microsoft Office eğitmenliği ile başlayan Ahmet, pek çok kurumsal firmaya eğitim vermiş , danışmanlık yapmıştır.2010 yılından itibaren Microsoft Türkiye'de Micorosft Office ürünleri üzerine teknoloji danışmanlığı yapmaya başlayan Ahmet ,2011 yılı başında Microsoft tarafından MVP unvanını almaya hak kazanmıştır.

Yorum Yap