1. Ana Sayfa
  2. ASP.Net
  3. MVC Çalışma Mantığı – Bölüm-2

MVC Çalışma Mantığı – Bölüm-2


VidyoConnect

Bu yazımda MVC teknolojisinin çalışma mantığını öğreneceğiz.


Resim-1

Kullanıcı web sayfasına bir istekte bulunmaktadır. Bu istek ilk olarak Controller yapısına gönderilmektedir. Controller gelen isteğe göre, Modal içerisinden uygun yapıyı alarak kullanıcının isteğine göre düzenler. Düzenlenen isteği View yapısına gönderir. View ise gelen değerleri kullanıcıya göstermektedir.

Temel olarak MVC çalışma mantığı bu şekildedir. Ancak bazı durumlarda Controller, Modal yapısından veri almaya ihtiyaç duymadan View içerisine verileri gönderebilmektedir.

MVC çalışma mantığını öğrenmiş olduk. Bir sonra ki yazıda görüşmek dileğiyle.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: mvc, mvc nedir,asp.net mvc,microsoft,modal,view,controller, mvc calisma yapisi, mvc nasil calisir, mvc katmanlari

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap