İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir.Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır.Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir.Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar:MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap

Yorumlar (8)

Popüler Yorumlar
 1. sweet

 2. Cihan Bey Merhaba,

  İyi niyetleriniz için teşekkür ederiz, amacımız bilişim alanında çalışan meslektaşlarımıza daha yararlı ve kaliteli paylaşım sunmak. Bunu yapabiliyorsak ne mutlu bize.

Yapılan Yorumlar
 1. Merhaba ,
  Yeni döneminiz olarak görüyorum , bu yenilenmeyi . . .
  Başarılar dilerim .

 2. Teşekkürler Mücahid Bey, aylar süren büyük bir çalışma ve emek var bu yenilenmenin arkasında, bende bu vesile ile tüm ekibi bir kez daha tebrik etmek istiyorum.

 3. Selam
  Bu site de emeği geçen ve destek veren tüm arkadaslara teşekkürü bir borç biliyor,çalışmalarınızın devamını diliyorum.Bilgi paylaşımı adına atılmış gerçek ve doğru yönlendirmelerde bulunan güvenilir bir site.
  Yeni dönem de herkese başarılar.

 4. Teşekkürler Cihan Bey, kaliteli ve temiz içerik sunmak herzaman amaçlarımızdan bir tanesi oldu. İlginiz için teşekkürler.

 5. Cihan, çok teşekkür ederiz. MsHowto.org aynı zamanda yeniliklere gelişime açık, ve hedefi doğru ve kaliteli bilgi olan tüm bilişim sektörü çalışanlarının da belli kriterleri sağladıkları takdirde yazar olabilecekleri bir platform. Dolayısıyla hedefleriniz arasına bu noktayı da koyabilirsiniz.

 6. Cihan Bey Merhaba,

  İyi niyetleriniz için teşekkür ederiz, amacımız bilişim alanında çalışan meslektaşlarımıza daha yararlı ve kaliteli paylaşım sunmak. Bunu yapabiliyorsak ne mutlu bize.

 7. MsHowto ailesi olarak her zaman güncel ve kaynak olarak bulunması zor konular üzerinden sizlere paylaşımlarda bulunduk. Bu emeğin karşılığını sizlerden bu şekilde almak verdiğimiz emeklerin boşa gitmediğini göstermektedir. Herkese teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir