1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. IOS için Facebook 5.5 Uygulaması Yayınlandı!

IOS için Facebook 5.5 Uygulaması Yayınlandı!


iPhone kullanan okuyucularımız, gerçekten hayat size güzel, IOS kullanıcılarına uygulama konusunda her zaman imrenmişimdir. Tabi kullanım kolaylığı ve stabilite de cabası. Neyse siz bana Apple sempatizanı demeden -ki değilim de- ben susayım ve habere geçeyim.


Resim-1

Benden önce sevgili Appstore sizi uyarmıştır ama ben de bir haber vereyim dedim. Facebook uygulamasının yeni versiyonu çıktı. Yeni sürümde enteresan ve hoş değişiklikler bulunuyor. Mesela artık tasarım biraz daha değişti; paylaş, beğen, yorum yap butonları biraz daha büyütüldü ve artık uygulama içerisinde haber kaynağındaki gönderileri direk olarak paylaşabilecek yorumlayabilecek yada beğenebileceksiniz. Yaşasın kolaylık !

Resim-2

Bunun dışında Facebook’taki dostlarımızın Facebook Messenger’ın deneme aşamasında bulunanücretsiz arama özelliği de Kanada ve Amerika’da kullanıma sunuldu. Özellik Wifi, 3G ve 4G bağlantısı aracılığıyla çalışabilecek. Özelliğin dünyadaki diğer ülkelerde hizmete girip girmeyeceği, girerse nasıl gireceği henüz belli değil.
Bu özellik iyi mi oldu kötü mü oldu bilemem şayet bu altyapıyı sunan uygulamalar bu nedenle Facebook’a cephe alabilir. Ama siz bu konuda canınızı sıkmayın çünkü öyle bir şey olursa eğer faydasını ücret düşüşlerinde yada kalite arttırımında görebiliriz.

Hala güncellemediyseniz uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan kurabilirsiniz.


Resim-3

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2005 yılında bilgisayar hayatımda tam anlamıyla yer edindi. Windows serüvenim de tam bu noktada Windows 95-98 ve XP ile başladı. O günden bu yana Windows işletim sistemlerini kurcalamayı hep sevmişimdir. Bunun dışında 2009 yılında eğitime başladığım İTO Anadolu Teknik Lisesi’nde Network ve Sistem konularına yöneldim. Comptia+ ve Cisco IT Essentials sertifikalarını aldıktan sora Cisco sertifikasyon programlarına katıldım ve halen bu program dahilinde network eğitimi almaktayım. Şuan “Sosyal Medya Araştırmacılığı” ve kişisel blog adresimde yazarlık yapıyorum.

Yorum Yap