1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Microsoft’un Yeniden Doğuşu!


0

MS’i seversiniz ya da sevmezsiniz. Ama yazılım devinin son 1 yılda yaptığı bu işler alkışı hakediyor.

Microsoft Windows Vista’dan sonra zarar gören başarı grafiğini yeniden yükseltiyor; imajını toparlıyor.

Windows Phone 7’nin çıkışı, Microsoft’un en çok eleştiri aldığı alanlardan biri olan mobil işletim sistemi alanındaki yükselişinin işareti sayılıyor. Tanıtılan işletim sistemi işin uzmanları arasında da, seyirciler arasında da büyük beğeni topladı.

Ama bununla kalmıyor, Microsoft bu 1 yıl boyunca atılım üzerine atılım yaptı. Bing arama motoru çıktı ve yeni özelliklerle donatılmaya devam ediyor. Google’ı yakalayamasa da sunduğu yeni özellikler rekabeti körükledi.

Windows 7, Microsoft’u da şaşırtan inanılmaz bir başarı oldu ve bulut bilgi işletim atılımları, özellikle Office Web Apps dikkat çekti. Bununla da kalmadı MSN.com gibi internet girişimleri de yeniden ivme kazandı.

Windows Phone 7’nin çıkışı ve öncesinde yaşanan olaylar, Microsoft’un kendini ve imajını tepeden tırnağa yenilemesini sağladı. Bu bir yıl, Microsoft için başarılı geçti.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

Kaynak: Chip Online

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz