1. Anasayfa
 2. Haberler

Microsoft’tan Ücretsiz Teleskop!


1

Microsoft’tan büyüleyici bir hizmet: Bedava uzay seyahati! Yazılım devi Microsoft’un büyüleyici ve ücretsiz hizmetiyle tanışın, hikayesini öğrenin, kullanın.

World Wide Telescope Microsoft için sıradan bir hizmet değil. Bu projenin çok özel ve manevi bir yeri var.

WWT’nin ilk geliştiricisi Jim Gray Microsoft’un araştırma-bilim bölümünde yer alan bir araştırmacı ve yönetici. Kendisi San Fransisko’dan denize açılmış ve Farallon adalarında kaybolmuş.

Kendisinden bir daha haber alınamayan Jim Gray’in anısına bu proje ücretsiz olarak kamu kullanımına açılmış. Bilimden, uzaydan ve keşfetmekten hoşlanan herkes için gerçekten de bir hayrat niteliğinde World Wide Telescope ve her şeyin para olmadığının önemli bir hatırlatıcısı.

Etkileyici…

Bu projenin en şaşırtıcı yönü sahip olduğu engin kaynaklar. Dünyanın en büyük ve en önemli görsel arşivlerinden edinilen sayısız yüksek kaliteli görüntü sayesinde bu proje görsel bir şölen sunuyor.

Dev 3D haritada bütün gezegeni görmek mümkün. Sadece gezegen mi? Evrenin uydu görüntüleri, gama ışınları, mikrodalga arkaplan görüntüleri, X-ışınları ve daha fazlası yer alıyor.

Şaşırtıcı kapsamda bir proje ve kurcaladıkça beklentilerinizin ötesinde derinlikte bilgi sunduğunu göreceksiniz. Her türlü meraklı için keyifli bir tecrübe ama özellikle öğrenciler, bilimsel meraklarını körüklemek için mutlaka bu uygulamayı denemeli. Bayat ve kuru değil, taze, renkli ve canlı…

Google Sky yanında sönük kalıyor

Bu projenin önemli bir yanı ve tavsiye etme sebebimiz de içerisindeki dersler.

Meşhur astronomların derslerini ve konferanslarını dinlemek için dünyayı gezemeyebilirsiniz ama bu bilgi hazinelerine WWT’den erişebilirsiniz.

Kendi turunuzu oluşturabilme imkanını sunması da özellikle meraklı ve heyecanlı öğretmenler için çok güzel bir özellik. Öğrencilerinizi kendiniz de tura çıkartabilirsiniz.

Tek tıklamayla bilgi edinebildiğiniz harika bir uygulama olan World Wide Telescope’a aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Bağlantı: www.worldwidetelescope.org

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

Kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Selam Merhaba

  Ben sizi Azerbaycandan rahatsiz ediyorum,bana Windows Mobile Phone 7 ilgili cok acil egitim almam lazim lutfen bana bu konuda yardimcil olun,Benim bu egitime ihtiyacim var

  Rahatsizlig icin Ozur dileriz .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir