1. Anasayfa
 2. Haberler

Microsoft’tan Yeni Bir Uygulama Daha, My Phone


0

Microsoft, Windows Mobile kullanıcılarının fotoğraf, video vb. gibi geniş verileri depolayabilmeleri ve internet ile senkronize edebilmeleri için My Phone hizmetini başlattı. Microsoft, Windows Mobile kullanıcılarının telefon ve internet arasındaki bilgi senkronizasyonunu yapabilmeleri için bir hizmet geliştirdi. My Phone adı verilen bu hizmet, veri depolama için bir alan oluşturuyor. Böylece fotoğraf, video, sms mesajları vb. gibi verilerin depolanması için geniş bir alan sunulmuş oluyor. Bu hizmet ile Windows Mobile kullanıcıları, diğer kullanıcılarla veri paylaşımında bulunacak ya da telefonlarındaki bilgilerin yedeklenmesini sağlamış olacaklar.

My Phone ile ilgili detayli bilgi, http://www.getskybox.com link’inde beklenenden önce yer almıştı. Daha sonra Microsoft bu bilgiyi geri çekti ve yeni bir URL’ye yönlendirdi. Microsoft sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, My Phone hakkındaki bilgi, Şubat ayı ortalarında yapılacak olan Mobile World Congress’te daha geniş olarak verilecek.

Microsoft’un sunmakta olduğu benzer bir hizmet olan Live Mesh servisi de My Phone ile benzerlik gösteriyor. Ancak My Phone’un farklı yanı, otomatik olarak senkronizasyon sağlayacak olması ve daha geniş bir depolama alanı sunuyor olması. Diğer bir farklılık ise, herhangi bir telefon sahibi Live Mesh kullanabilirken, My Phone sadece Windows Mobile 6 sahibi olan kişilerle sınırlı tutuluyor.

Kaynak: Bilişim Haber

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 1
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir