1. Anasayfa
 2. Haberler

Microsoft Türkiye’den XP ve IE 6.0 Açıklaması


0

Microsoft Türkiye, IE hakkındaki son gelişmelerin ardından aşağıda okuyacağınız açıklamayı yaptı.

“Son günlerde özellikle uluslararası bazı gelişmelere bağlı olarak İnternet üzerinden organize atakların düzenli olarak artış gösterdiği görülmektedir. Birçok kurumu hedef aldığı tahmin edilen bu ataklar karşısında Microsoft, 15 Ocak 2010 tarihinde, özellikle Microsoft Internet Explorer 6 web tarayıcısını etkileyen bir güvenlik uyarısında bulundu.

Söz konusu güvenlik tehdidinin web tarayıcımızın en güncel sürümü olan Internet Explorer 8’i etkilemediği açıklandı. Internet Explorer 8’in barındırdığı gelişmiş güvenlik özellikleri nedeniyle halen Internet Explorer 6 kullanan kullanıcıların tarayıcılarını Internet Explorer 8’e yükseltmeleri tavsiye edilmektedir…

“Internet Explorer 8 versiyonu yüklü gelen Windows 7 işletim sistemimizin kullanıcıları da web tarayıcımızın en son sürümündeki gelişmiş güvenlik özellikleri sayesinde herhangi bir tehdit altında değildir. Web tarayıcımızın eski sürümlerine sahip olan kullanıcılarımız, kendi güvenlikleri için Internet Explorer 8’i www.microsoft.com/ie adresinden indirip yükleyebilirler.

Internet Explorer 6’yı kullanan bilgisayar kullanıcılarının çoğunun ağırlıklı olarak Windows XP kullandıkları bilinmektedir, bildiğiniz gibi Windows XP ürününe verilen destek süresi 2009’da sona ermiş olmasına karşın, özel koşullara bağlı olarak destek kapsamı 2014 yılına kadar genişletilmiştir.

Buna karşılık Windows XP kullanıcılarının en güncel işletim sistemi olan Windows 7’ye geçiş yapmaları, kendilerine çok daha güvenli ve gelişmiş bir bilgisayar deneyimi sağlayacaktır.

Bu arada Microsoft Güvenlik Ekibi, Internet Explorer 6 kullanıcıları için ilgili güncellemeyi en kısa zamanda yayınlamak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

Gelişmeleri sizinle paylaşmak üzere konuyu bilginize sunarız.

Saygılarımızla
Microsoft Türkiye

KAYNAK : CHIP Online

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir