İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Microsoft Office 365
 3. Microsoft Teams’in Yeni Sunum Özelliğinin Kullanımı ve Avantajları

Microsoft Teams’in Yeni Sunum Özelliğinin Kullanımı ve Avantajları

MicrosoftTeams
JFORCE - Dell Technologies İşbirliği Başlıyor!

Selamlar, bu makalemde Microsoft Teams‘in yeni özelliğinin kullanımını ve avantajlarını anlatacağım.

Teams geçtiğimiz günlerde yeni özelliğini kullanıma açarak rakiplerinden farklı bir deneyim sunabiliyor. Teams’in yeni özelliği ile daha verimli ve efektif sunumlar yapabileceğiz gibi görünüyor. Yeni sunum özelliğinin önce kullanımından daha sonra da farkları ve avantajlarından bahsedeceğim.

Resim-1

Resim-1‘de görüldüğü üzere “İçerik Paylaş” butonuna tıklayıp paylaşmak istediğimiz içeriği seçebileceğimiz ekrana ilerliyoruz.

Resim-2

Resim-2‘de PowerPoint kısmından “Gözat” seçeneğiyle sunmak istediğimiz sunumu seçiyoruz ve “Aç” butonuyla devam ediyoruz.

Resim-3

Resim-3‘te işaretlediğim kısımdan katılımcılara yansıyacak şekilde sunum sayfalarınız arasından geçiş yapabilirsiniz. Bu özellik sayesinde ek sekmede yeni bir sunum sayfası açmaya gerek kalmadan Teams içerisinde sunumumuzu açarak sunumumuzu gerçekleştirebiliriz.

Resim-4

Resim-4‘te işaretlediğim butona tıklayıp, katılımcıların sunum sayfaları arasında bağımsız olarak geçiş yapmasına izin verebilirsiniz veya bunu yasaklayabilirsiniz.

Resim-5

Resim-5‘te işaretlediğim “Sunuyu Durdur” butonunu kullanarak sunumunuzu durdurabilirsiniz veya kontrolünü bir başkasına devredebilirsiniz. Aynı zamanda sunumunuzu gerçekleştirirken alt tarafta katılımcıları görebilir

Resim-6

Resim-6‘da katılımcı olarak katıldığınız sunumda işaretlediğim “Denetimi Ele Al” butonuna tıklayıp moderatörün onayı ile sunumun sayfaları arasında herkese görünür bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.

Yeni gelen bu sunum özelliği ile;

 • Daha verimli ve efektif sunumlar yapabileceksiniz,
 • Sunumu yapmak için ek bir yazılım kullanmanıza gerek kalmayacak,
 • Sunumu uygulama içinden yapacağınız için istediğiniz kişiyle kaldığınız yerden devam edebileceksiniz,
 • Sunumu yaparken katılımcıları görebilecek, anlık tepkileri izleyebileceksiniz,
 • Katılımcılara sunum sayfaları arasında bağımsız hareket izni verebileceksiniz veya bunu kapatabileceksiniz,
 • Grup sunumlarında bağımsız anlatım yapabileceksiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Microsoft Teams, Teams, , Sunum, Ekran Paylaşımı

JFORCE - Dell Technologies İşbirliği Başlıyor!
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği öğrencisidir. Kocaeli Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Kulübünde Denetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev alarak hem sosyal çevresini hem de liderlik becerilerini geliştirmiştir. Meraklı ve araştırmacı kişilik özellikleriyle kendini bir adım ileri götürmeyi hedeflemektedir. Teknik ve sosyal alanda beraber çalışmalar yapmaktadır. Satış, Teknik Satış, Pazarlama, Dijital Dönüşüm alanlarında çalışmalar yapmakta ve kendini yetiştirmektedir. Teknik tarafta da Azure Teknolojileri, Sanallaştırma ve Bulut Bilişim alanlarına ilgisi vardır.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. emre_avatar

  Tebrikler Zeynel. Teknik olarak güzel bir yazı. İlerleyen zamanlarda kendi tarzını yazılarına aktaracağını ve daha fazla detayla paylaşacağına inanıyorum. Ekibe hoş geldin.

  • zeynelugurlu_avatar
   1 ay önce

   Teşekkür ederim hocam, sizlerlerin desteğiyle daha iyi yerlere geleceğimi düşünüyorum. Desteğiniz benim için çok önemli.

 2. ahmetbah_avatar
  1 ay önce

  Teams’in yeni özelliklerini açıklayıcı bir şekilde anlattığınız için teşekkürler.

 3. gokhandogan_avatar
  1 ay önce

  Güzel bir yazı olmuş. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir