1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Microsoft Teams’de Ekip Kanalına Belgeleri Sekme Olarak Eklenmesi

Microsoft Teams’de Ekip Kanalına Belgeleri Sekme Olarak Eklenmesi

teamsskmeword
VidyoConnect

 

Microsoft Teams yazılarıma aktif kullandığınız belgelerimizi (Word,Excel,vs) ekip kanalına sekme olarak eklemeyi nasıl yapacağımızı inceleyeceğiz. Böylece ekipleriniz merkezi bir yapıda ekip çalışma ortamına sahip olacaklardır.

Resim-1

Ekip olarak sık kullanılan belgenin sekme olarak ekleneceği kanala tıklıyoruz.

Resim-2

Önce yapmamız gereken “Dosyalar” sekmesinde eklenecek belgeyi kontrol ediyoruz. Sık kullandığınız belge “Dosyalar” sekmesinde yer almıyorsa ilgili belge önce yüklenmeli sonra sekme olarak eklenmelidir.

Resim-3

Belgemizi sekme olarak eklemek için “+” tıklıyoruz.

Resim-4

Kanalımıza sekme olarak eklenecek belgenin türüne göre uygulama seçmeniz gerekiyor. Ben örnek olarak hazırladığım “Word” dokümanını sekme olarak ekleyeceğim için “Word” uygulamasını seçiyorum.

Resim-5

Açılan pencerede “Dosyalar” sekmesindeki klasör ve belgeleriniz listelenecektir. İlgili Test dokümanımı ve kanalda görünecek adı belirterek kaydet diyorum.

Resim-6

Test Dokuman isimli sekme oluştu dilerseniz ekip üyelerine mesaj gönderebilirsiniz.
Böylelikle belgeye kanal üyeleri hızlıca kanalın sekmesinden erişebilecek ve beraber çalışma deneyimini sağlamış olacaksınız.

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar        

www.mshowto.org

TAGs: Microsoft Teams’de Ekip Kanalına Belgeleri Sekme Olarak Eklenmesi,Teams’de Ekip Kanalına Belgeleri Sekme Olarak Eklenmesi,Microsoft Teams ekiplere uygulama ekleme,Teams Word,Teams Word Sekme Ekle,Teams uygulama ekeleme,Teams,Teams uygulama yönetimi,Teams ekip yönetimi,Teams kanal silme,Teams kanal ekleme,Teams üye ekle,Teams üye kaldırma,Teams ekip oluşturma,Teams kanal oluşturma,Teams nasıl yönetilir,Temas yönetim,Teams meşgul,Teams kullanıcı meşgul

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap