1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Office 365 Sorun Giderme (TroubleShooting Tools) Araçları

Office 365 Sorun Giderme (TroubleShooting Tools) Araçları


Ruijie Teknoloji Günü

Office 365 hesabınız ile ilgili ayarlarınızı kontrol etmek ya da sorunlarınız için çözümler üretmek istiyorsanız https://configure.office.com/ adresini kullanabilirsiniz. Ekran görüntüsünü aşağıdaki alanda paylaştığım sayfa içerisinde her bir başlık Office 365 içerisindeki bir hizmete çözüm oluşturmak için üretilmiş diye de düşünebilirsiniz.


Resim-1

Örneğin, Cloud Connect’e beraber bakalım. Cloud Connect’e tıkladığımda Exchange Hybrid Configuration başlığı altında bir sayfa geliyor. Tam da son günlerde yazdığımız yazılara uygun bir başlık oldu. Configure diyerek devam edelim.


Resim-2

Gerekli dosyaların kurulması için izin verin.


Resim-3

Ve birkaç dakikalık beklemeden sonra sonuç. Yapımda herhangibir Exchange 2013 CAS olmadığını gösteren bir uyarı alıyorum.


Resim-4

Kısacası hızlıca ve basitçe bir takım cevaplar arıyorsanız kolayca kullanabileceğiniz bir araç kullanımınıza hazır durumda.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap

Yorumlar (1)