1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Microsoft Teams’de Arşivleme Özelliği

Microsoft Teams’de Arşivleme Özelliği

teamsarşiv
VidyoConnect

 

Microsoft Teams ekibinizi arşivleme özelliğini kullanarak, Arşivlediğimiz ekibi ilerleyen zamanlarda etkinleştirmek veya ihtiyaç duyduğunuz ekibe ait içerikleri kullanmak isterseniz ekibinizi geri yükleyebilirsiniz. Arşivleme işlemeni yalnızca ekip sahipleri arşivleyebilir ve geri yükleyebilir. Ekip arşivlendikten sonra tüm ekip etkinliği dondurulur. Hiç kimse yeni görüşmeler başlatamaz veya bir kanaldaki yayınları yanıtlayamaz, kanal ekleyemez veya kaldıramaz, ekip ayarlarını düzenleyemez veya uygulama ekleyemez.

Resim-1

“Ekipler” bölümündeki alt bölümde bulunan çark simgesinden “Ekipleri yönete” tıklıyoruz.

Resim-2

“Ekipleri yönet” sağ bölümünde kullanıcıların sahip olduğu ekipler listelenir. Arşivlemek istediğimiz ekibin yanındaki “…” simgesine tıklıyoruz.

Resim-3

Açılan menüden “Ekibi arşivle” tıklıyoruz.

Resim-4


Kişilerin ekiple ilişkili SharePoint sitesinde ve Wiki sekmesindeki içeriği düzenlemesini engellemek için SharePoint sitesini ekip üyeleri için salt okunur yap’ı isteğe bağlı olarak seçebilirsiniz. “Arşivle” tıklıyoruz.

Resim-5

“Ekipleri yönet” sekmesinde “Arşivlenmiş” olarak ekibimizi görmekteyim.

Resim-6

Arşivlenmiş ekibimizi geri yüklemek için ekibimizin yanındaki “…” simgesine tıklıyoruz ve “Ekibi geri yükle” tıklıyoruz.

Resim-7

Geri yüklenen ekibimiz “Etkin” başlığı altından görüntülendi. Ekibimiz Microsoft Teams uygulamasında eski ayarları ile kullanabiliriz.

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar        

www.mshowto.org

TAGs: Microsoft Teams’de Arşivleme Özelliği,Teams’de Arşivleme Özelliği,Teams Arşiv,Teams Arşiv Geri Yükle,Microsoft Teams Ekip Arşivleme,Teams Ekip Arşivleme,Teams Ekip Geri Yükleme 

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap