1. Anasayfa
 2. Haberler

Microsoft’tan TL Güncellemesi


0

Microsoft Türkiye’nin de katkılarıyla, Microsoft Office ve diğer Windows yazılımlarında yer alan Türkiye’nin resmi para birimi, YTL yerine TL olarak güncellenmiştir. Yeni Türk Lirası’nın (YTL), 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren tekrar Türk Lirası (TL) olarak kullanılmaya başlanmasının üzerine, Microsoft yeni bir güncelleme yayınladı. Dünya çapında yaklaşık olarak 1 milyar kullanıcısı olan Windows’un güncellenmesi sağlandı ve para değerleri YTL yerine TL ile değiştirildi.

Güncellemeyi kendiniz yapmak istiyorsanız, Microsoft’un web sayfasından bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da otomatik güncelleme için Windows Update kullanabilirsiniz.
Bundan böyle, Windows’daki iş ve kurumsal kaynak programlarındaki para birimimiz, YTL yerine TL olarak görünecek. Bu uygulama, yeni para birimine geçerken, kurumlara büyük kolaylıklar sağlayacak.

Bu kolaylıklardan en önemlisi, iş programları ve dökümanların yönetilmesi işlemlerinde, Microsoft Word ve Excel gibi programların uygulaması sırasında, Türkiye’nin resmi para biriminin TL olarak tanımlanmasıdır. Böylece Microsoft Office programları ve diğer Windows yazılımlarının içinde yer alan Türkiye’nin resmi para birimi, “TL” olarak güncellenmiş oluyor.

Kaynak: Bilişim Haber

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 1
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
XP Dönemi Bitiyor

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir