1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365

Microsoft OneDrive 64bit Sürümü Yayınlandı

Microsoft OneDrive 64bit Sürümü Yayınlandı
+ - 0

 

Microsoft Nisan ayının ilk günlerinde resmî açıklamasının ardından OneDrive 64bit istemci sürümünü yayınladı. Aslında halihazırda yüksek kapasiteli OneDrive kullanıcılarını ciddi anlamda büyük yükten kurtaracağını düşünüyorum. 64bit sürümü büyük dosyaları, çok sayıda dosya ve klasörleri eşitleme işleriniz için bir konfor sağlayacak gibi 64bit mimaride çalışan uygulamalar ram,cpu gibi kaynakları 32 bite göre daha fazla kullanmaktadır. Bu sayede OneDrive 64 bit sürümü ile daha fazla veriyi işleyebilmesini sağlayacaktır.

Peki 64bit sürümüne nasıl geçiş yapacaksınız? OneDrive 64bit sürümü şu anda manuel olarak kurma gibi bir yöntem mevcut değil. Önümüzdeki haftalarda, tüm uygun cihazlar 64 bit mimaride çalışan OneDrive 64bit yeni sürüme güncelleyecektir. Eşitleme ve diğer tüm ayarlarınızda herhangi bir değişiklik olmayacak

 

Resim-1

OneDrive sürümünüzü kontrol etmek için görev yöneticisi kullanarak hangi sürümü kullandığınızı ve güncellemeyi aldığınızı kontrol edebilirsiniz. Görev yöneticisindeki ayrıntılar sekmesinden de doğrulayabilirsiniz. Hala sizde benim gibi görev yöneticisinde 32bit olarak görüyorsanız tüm kullanıcılarda (64bit mimari yapılar için) mayıs ayı içeresinde güncellenmesi tamamlanacak.

Yeni sürüm ile nasıl bir performans artışı olacağını güncellemeden sonra merakla bekliyorum.

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org 

TAGs: Microsoft OneDrive 64bit Sürümü Yayınlandı, Office365 Onedrive 64bit, onedrive, Onedrive 64bit,Onedrive yeni sürüm

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap