İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Teams

Microsoft Teams’de Uygulama Engelleme

Microsoft Teams’de Uygulama Engelleme
+ - 0

Bu yazımda sizlere, tüm kullanıcılar için Microsoft Teams‘den bir uygulamanın nasıl engelleneceğinizi anlatmaya çalışacağım. Varsayılan olarak, Microsoft Teams kullanıcıların Teams App Store‘da bulunan tüm uygulamaları yüklemesine ve görmesine izin verir. Örnek senaryomda bir kuruluştaki tüm kullanıcılar için Microsoft Teams‘teki Who uygulamasını engelleme / devre dışı bırakmak olacak. Sizler şirket yapılarınıza göre farklı uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz.

Resim-1

Mevcut durumda gördüğünüz gibi, “… “seçeneğini tıkladıktan sonra tüm kullanıcılar için “Who” uygulaması kullanılabilir.

Uygulama Engelleme:

Who uygulamasını engellemek için öncelikle Teams yönetim merkezinde oturum açmamız gerekiyor.

Resim-2

Teams yönetim merkezi panelinden “Manage Apps” sekmesini tıklayın. Sağ taraftaki arama kutusundan, “Who” uygulamasını aratalım.

Resim-3

Arama sonucunda “Who” uygulamasını “Allowed” kullanılabilir olarak görebilmekteyiz. Şimdi “Who” seçimi yaptıktan sonra Üst menü ‘den “Block” tıklıyoruz.

Resim-4

Ayarlar, oturumu kapatıp tekrar açtıktan sonra uygulanacaktır.

Resim-5

Teams’i tekrar açtığımda, “Who” uygulaması Uygulamalar menüsünde artık olmadığını görebilmekteyiz. Ayrıca arama sonucundan da durum aynı olacaktır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar        

www.mshowto.org

TAGs:Microsoft Teams,Teams,Teams Uygulamalar,Teams Apps,Office365 Teams Apps,Office365 Teams uygulamalar,Teams uygulama engeleme,Teams uygulama devre dışı bırakma,Teams Apps disable

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap