1. Anasayfa
 2. Haberler

Microsoft Office Live Workspace artık Türkçe!


0

Microsoft Office kullanımında yeni bir dönemi başlatan Microsoft Office Live Workspace’in Türkçe beta sürümü yayına açıldı. Microsoft Office’in Web tabanlı uzantısı olan platform kullanıcılara Office dosyalarını internet üzerinden kaydetme, paylaşma ve değişiklikleri saklama olanağı sunuyor. Halen 20 dilde kullanılabilen Microsoft Office Live Workspace’in beta sürümü, hizmete girdiği mart ayından bu yana 1 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı. Tüketiciler, öğrenciler ve üniversitelerden büyük ilgi gören Microsoft Office Live Workspace dünyanın en hızlı büyüyen sanal platformu haline geldi.

“Tüketicilere yepyeni ve zengin deneyimler yaşatmaya devam edeceğiz”

Kullanıcıların zengin bir deneyimi en kolay şekilde yaşamasını hedefleyen Microsoft Software plus Services (Yazılım artı Hizmetler) vizyonunun bir parçası olan Microsoft Office Live Workspace, Office kullanıcılarının çalışma alışkanlıklarını tamamen değiştiriyor. Kullanıcılar http://workspace.officelive.com adresini ziyaret ederek bu sanal platforma ücretsiz kayıt olabiliyor. Microsoft Office yazılımlarıyla düzenledikleri belgeleri kendi Live Workspace alanlarına yükleyen kullanıcılar, isterlerse bu belgeleri paylaşabiliyor, belgeler üzerinde başka kişilerle ortak çalışmalar yürütebiliyor ve çalışmalarını saklayabiliyorlar.

Tüketicilere yepyeni ve zengin deneyimler yaşatmayı amaçladıklarını ve bu yönde çalışmaya devam edeceklerini belirten Microsoft Türkiye Bilgi Çalışanı Grup Müdürü Aygen Onar Uluer şöyle devam etti:

“Bu alandaki çalışmalarımızın en yeni örneklerinden biri olan Office Live Workspace beta Türkçe tüketicilere kendi hazırladıkları dosyalara her an her yerden ulaşma imkanı sağlıyor. Aynı zamanda, bu belgeler üzerinde başkaları ile birlikte çalışabilecekleri; evde, işte ve okulda, iş ve ilgi alanlarını paylaşabilecekleri bir platform sunuyoruz. Henüz beta sürümü olmasına rağmen Office Live Workspace, çok zengin fonksiyonlar sunuyor ve beta kullanıcılarının geri bildirimleriyle zaman içinde çok daha güçlü bir platform haline gelecek”.

Sanal ortamda Office keyfini yaşamak isteyenler için

Dünyanın hemen her köşesinden Office kullanıcıları, sanal web ortamı Office Live Workspace’i belgelerini paylaşabileceği merkezi bir ofis alanı gibi kullanıyor. Office Live Workspace, kullanıcılara internet erişimi olan herhangi bir bilgisayardan veya mobil cihazdan belgelerine erişme, onları düzenleme ve diğerleriyle paylaşma olanağı veriyor. Kullanıcılar isterlerse binden fazla Microsoft Office belgesini kendi sanal alanlarında saklayabiliyorlar.
Ayrıca Office belgelerini web tarayıcıları üzerinden ulaştıkları bu sanal ortamda sıfırdan yaratabilen kullanıcılar, kendi Office Live Workspace alanlarında ya da paylaşımda bulunan başkalarının alanlarında Office belgelerine yorumlar girebiliyor ve kendi dosyalarının farklı sürümlerine ulaşabiliyorlar.

Office Live Workspace ortamı, aile üyelerinin sağlık durumlarıyla ilgili bilgilerin izlenebileceği bir yer olabileceği gibi, akademisyenler arasında da bilgi alışverişi yapılan ve araştırmaların gerçekleştirildiği bir kürsü olarak da işlev görebiliyor.

Word, Excel ve PowerPoint’ten çıkmadan Workspace’e kaydedin
Microsoft Office kullanıcıları artık kullandıkları yazılımları terketmeden belgelerini, kendi makinelerine kaydettikleri kolaylıkta Office Workspace’e de kaydedebilecekler. Bunu kolaylaştıran Microsoft Office Live eklentisi (add-in), Microsoft PowerPoint, Excel ve Word dosyalarını tek bir tıklamayla web’deki alana kaydetmeye imkan veriyor. Bu eklenti sayesinde kullanıcılar uzun web adreslerini anımsamak veya dosya yüklemek için web tarayıcı açmak zorunda kalmıyorlar.

Kayıt olmak çok basit
Office Live Workspace Türkçe betayı kullanmak isteyenler http://workspace.officelive.com adresine giderek çok basit işlemlerle kayıt olabiliyorlar. Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra dosyalarını kendi alanlarına yükleyebiliyor, isterlerse bu dosyaları paylaşabiliyor veya başkalarıyla aynı dosya üzerinden çalışabiliyorlar. Platformun web tarayıcı desteği son derece zengin. Örneğin, Microsoft Internet Explorer’un yanı sıra, Office belgelerini düzenlemeye yarayan buton desteği ve birden çok dosyayı yükleyebilme özelliğiyle diğer web tarayıcılarında da benzer bir rahatlıkla kullanılabiliyor.

kaynak: www.milliyet.com.tr

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir