1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Microsoft Azure SDK Kurulumu

Microsoft Azure SDK Kurulumu


Merhabalar bu yazımda sizlere Microsoft (SDK) kurulumunu anlatacağım. Kurulumu Visual Studio 2012 üzerinde gerçekleştireceğim. Visual Studio proje ekranımızı açıyoruz. Açmak için File>New>Project yolunuz izliyoruz.


Resim-1

Karşımıza şablonları seçtiğimiz ekran gelecektir.


Resim-2

Cloud şablonlarını seçiyoruz ve şu an SDK kurulu olmadığından proje oluşturamıyoruz. “Get Windows for .NET” seçeneğini çift tıklıyoruz ve karşımıza gelen sayfada ;


Resim-3

“Download Windows SDK” yazan butonu tıklıyoruz.


Resim-4

Açılan sayfada “install the SDK” bağlantısını tıklıyoruz.


Resim-5

Ben VS 2012 için olanı seçiyorum ve devam ediyorum.


Resim-6

İndirdiğimiz dosyayı çalıştırıyoruz.


Resim-7

Microsoft Web Platform Installer SDK yı indiriyor ve kurulum ekranına geçiyoruz.


Resim-8

Uygulama şartlarını kabul edeceğimiz ve yüklenecek bileşenlerin görüntülendiği ekran karşımıza geliyor ve şartları kabul edip devam ediyoruz.


Resim-9

Bileşenler indiriliyor ve bilgisayarımıza yükleniyor. Yükleme bitince yapılandırma kısmına geçiyoruz.


Resim-10

Ürün yapılandırması için devam ediyoruz.


Resim-11

Son olarak yüklenen ürünlerin listesi görüntüleniyor. Böylece Azure SDK yüklemesini tamamlamış oluyoruz. Artık Azure uygulamaları geliştirebiliriz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap