1. Ana Sayfa
  2. Lync Server
  3. Lync WebApps’e Sertifika Yüklenirken Alınan “Office Web Apps was unable to find the specified certificate” Hatasının Sebebi ve Çözümü

Lync WebApps’e Sertifika Yüklenirken Alınan “Office Web Apps was unable to find the specified certificate” Hatasının Sebebi ve Çözümü


Ruijie Teknoloji Günü

Lync Web Apps üzerine global bir sertifika yüklerken alınan “Office Web Apps was unable to find the specified certificate” hatası aslında yüklenecek sertifikanın isminin yanlış yazılmasından kaynaklanıyor.

Aslında verilmesi gereken isim sertifikanın görünen ismi olması gerekir. Aşağıdaki örnek resimde öncelikle hata verilen “sip.domain.com” sertifikasının eklenmek istediğini ve hata alındığını göreceksiniz. Akabinde sertifikanın görünen adı olan “External Godady” ismi yazıldığında kabul edildiğini göreceksiniz.


Resim-1

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinde Birim Yöneticisi olarak görev almakta olan Fatih Teke, Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahiptir. Ayrıca Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor unvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Active Directory, Exchange Server, Symantec EndPoint Protection, Skype For Business, Teams, SCCM, SCOM, Powershell Scripting ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

Yorum Yap