1. Ana Sayfa
  2. Lync Server
  3. Lync’te Dial Plan Konfigürasyonu ve Voice Policy Konfigürasyonu Nasıl Export Edilir

Lync’te Dial Plan Konfigürasyonu ve Voice Policy Konfigürasyonu Nasıl Export Edilir

Export Dial Plan Configuration

Microsoft Server 2010 üzerinde oluşturduğunuz Dail Plan konfigürasyonunuzu Export ederek saklayabilirsiniz.

Dial Plan konfigürasyonunu Export etmek için, Microsoft Lync Server 2010 Control Panel üzerinden “Voice Routing” bölümüne geliyoruz. Bu bölümde yer alan “Dial Plan” işaretli iken,
“Action” bölümüne gelip Export Configuration diyerek belirlediğimiz herhangi bir klasöre konfigürasyonu export edebiliriz.


Resim-1

Export Voice Policy

Voice Policy konfigürasyonunu Export etmek için, Microsoft Lync Server 2010 Control Panel üzerinden “Voice Routing” bölümüne geliyoruz. Bu bölümde yer alan “Voice Policy” işaretli iken, “Action” bölümüne gelip Export Configuration diyerek belirlediğimiz herhangi bir klasöre konfigürasyonu export edebiliriz.


Resim-2

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1998 - 1999 yıllarında başladığım Bilgi Teknolojileri dünyasında bu günen kadar bir çok görev tanımı ile çalıştım. 1999 - 2001 Helpdesk Elemanı 2002 - 2004 Sistem Destek Uzmanı 2004 - 2009 Bilgi Teknolojileri Uzmanı Microsoft 2006 Microsoft Certified System Engineer 2009 Microsoft Certified Trainer

Yorum Yap