Lifecycle Services için Azure Connector Kurulumu Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Dynamics 365

Lifecycle Services için Azure Connector Kurulumu Nasıl Yapılır?

0

Bu yazıda Dynamics 365 For Finance and Operations Deploy edebilmek için gerekli olan Azure bağlantısı Lifecycle Services üzerinden nasıl ayarlanır anlatmaya çalışacağım. Öncelikle Lifecycle Services içinden projemizi açıyoruz. Environments altında Microsoft Azure settings’e tıklıyoruz.


Resim-1

Azure connectors sekmesinden eğer varsa Azure Connectors‘leriniz görünecek. Benim bu ortam için hazırda bir bağlantım olduğu için listede görünüyor. Bu adımları tamamladıktan sonra buraya tekrar baktığımızda bağlantının oluşması gerekiyor. + Add butonuna tıklayarak yeni bir bağlantı eklemeye başlayabiliriz.


Resim-2

Açılan pencerede Name bizim bağlantı için verdiğimiz isim olacak. Azure subscription ID kısmına bağlantı kurmak istediğimizi Azure üyeliğinin kodunu girmelisiniz. Otomatik olarak Tenant Domain bilgisi gelecek. Azure Rsource Manager(ARM)
Yes olarak işaretlemelisiniz. Next ile bir sonraki sayfaya geçiyoruz.


Resim-3

Bir önceki yazımda bahsettiğim Dynamics Deployment Services yetkisini bu adımdan önce vermiş olmanız gerekiyor. Eğer verdiyseniz aşağıdaki ekranı göreceksiniz. Next ile bir sonraki sayfaya geçiyoruz.


Resim-4

Devam etmeden önce Management certificate’i indirip Microsoft Azure Portala yüklememiz gerekiyor. Bu sayfayı açık bırakabilirsiniz.


Resim-5

Azure portala giriş yapıp bağlantı kurmak istediğiniz üyeliği seçiyoruz.


Resim-6

Management certificates kısmına tıklayıp açılan pencerede Upload butonuna tıklıyoruz.


Resim-7

İndirdiğimiz sertifikayı seçip yüklüyoruz.


Resim-8

Bu ekranı gördüğünüzde yükleme işlemi tamamlanış demektir.


Resim-9

Lifecycle Services‘teki kaldığımız ekrana dönüp Next butonu ile devam edebiliriz. Bu aşamadan sonra hata almadan devam edebiliriz.

Resim-10

Azure region kısmında genelde West europe seçiyoruz.

Resim-11

Connect butonuna tıkladıktan sonra Azure Connection listenizde aşağıdaki gibi bir madde görmelisiniz. Bu aşamada bağlantı tamamlanmış oldu.


Resim-12

Bu yazıda Azure bağlantısı Lifecycle Services üzerinden nasıl ayarlanır anlatmaya çalıştım. Dynamics 365 Azure üzerinden çalışan bir yapı olduğundan birçok Azure konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor. Bu konularla ilgili yazılar yazmaya devam etmeyi planlıyorum. Umarım faydalı oluyordur.

Selamlar.

Bu konuyla ilgili sorularınızı  alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Referanslar:
www.mshowto.org

www.fatihdemirci.net

TAGs: Lifecycle Services, LCS, Azure, Azure DevOps, Dynamics 365, MsDyn365FO, MsDyn365CE, MsDyn365, Dynamics 365 Insights, Dynamics 365 nedir, Dynamics 365 ERP, Dynamics 365 CRM, Azure Connections

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 2
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldum. Okulda ve ilk iş tecrübelerimde farklı yazılım dilleri kullandım. 2007 yılında Akşam gazetesinde işe başladım ve Microsoft Dynamics 365 (eski adıyla Axapta) ile orda tanıştım. Hiç duymadığım bir dil olan X++ kullanılıyordu. Kısa sürede adapta oldum ve kariyerimi bu alanda şekillendirdim. Bir kaç iş değişikliğinde sonra kendi firmamı kurdum. Şu anda DMR de yönetici ortak ve Çözüm mimarı olarak çalışmaktayım. 2010 yılında MCT oldum. Birçok faklı ortamda eğitimler verdim. Bloğum ve Youtube kanalımda tecrübelerimi paylaşmaktayım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir