İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dynamics 365
  3. Dynamics 365 Finance and Operations Web Formları Üzerinden Nasıl Yeni Mobil Formlar Yapılır?

Dynamics 365 Finance and Operations Web Formları Üzerinden Nasıl Yeni Mobil Formlar Yapılır?

Bu yazıda Dynamics 365 Finance and Operations formlarından nasıl yeni mobil form üretileceğini anlatmaya çalışacağım. Bir önceki yazımda standart mobil ekranların nasıl yayınlanacağını ve mobil aletlere Dynamics 365 Mobile App in nasıl kurulabileceğini anlatmıştım.

Bu örnekte çok basit bir listeleme ekranı yapacağız. Ben örnek olarak tüm ürünler formunu seçtim. information managment -> All products and product master formunu açıyoruz.


Resim-1

Ayarlar ikonundan Mobile app‘e tıklıyoruz.


Resim-2

Açılan formdan üç nokta ikonuna tıklayıp Create diyoruz.


Resim-3

Oluşturmak istediğimiz mobil formun bilgilerini giriyoruz. Sonrasında Add page ile bir sayfa ekliyoruz.


Resim-4

Done ile sayfa oluşturma ekranı açılıyor. Buradan Select fields ile istediğimiz alanları seçebileceğimiz ekranı açıyoruz.


Resim-5

+ ikonlarına tıklayarak alanları seçiyoruz.


Resim-6

Ben iki alan ekledim. İşlemi bitirdikten sonra Back deyip ilk sayfaya dönüyoruz.

Resim-7

Oluşturduğumuz sayfayı bu ekranda görüyoruz. Birden çok sayfa oluşturabilirsiniz. Done ile işlemi devam ediyoruz.


Resim-8

Burada Id oluştu, Save ile mobile çalışma sayfamızı tamamlamış oluyoruz.


Resim-9

Artık listede görebiliyoruz. Publish ile yayınlıyoruz. Artık telefonumuzdaki uygulamadan ürün listesi formunu görebileceğiz.

Resim-10

Telefonum üzerinden uygulamayı açıp giriş yapıyoruz.

Resim-11

Anlıyorum‘u işaretleyip Bağlan diyoruz.


Resim-12

Açılan sayfada My Products görünüyor. Eğer daha önce girdiyseniz yenilemeniz gerekiyor.


Resim-13

İçine girince oluşturduğumuz liste formunu görüyoruz.


Resim-14

Tıklayıp içine girince ürünlerimiz listeleniyor. İki alan eklemiştik alt alta görünüyorlar.


Resim-15

Bu yazıda herhangi bir formdan nasıl mobil formlar üretebileceğinizi anlatmaya çalıştım. Çok basit bir form ile örneklendirdim ama daha karışık girişi olan formlarda yapabilirsiniz. Sonraki yazılarımda daha ileri seviye örneklere de değineceğim. Bu kadar kolay mobil form hazırlamak projelerde çok faydalı olacaktır. Birçok basit ihtiyaç burası sayesinde maliyetsiz çözülebilir. Uygulama danışmanlarının buranın yeteneklerini iyice öğrenip çıkan ihtiyaçlardan uygun olanlarını buraya yönlendirmesi lazım.

Selamlar.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar:
www.mshowto.org

TAGs: , LCS, Azure, , Mobile app, Microsoft Dynamics 365, MsDyn365FO, MsDyn365CE, MsDyn365, Dynamics 365 Insights Power BI, Power Automate, Power Apss, Power Virtual Agents, Dynamics 365 nedir, , Dynamics 365 CRM

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldum. Okulda ve ilk iş tecrübelerimde farklı yazılım dilleri kullandım. 2007 yılında Akşam gazetesinde işe başladım ve Microsoft Dynamics 365 (eski adıyla Axapta) ile orda tanıştım. Hiç duymadığım bir dil olan X++ kullanılıyordu. Kısa sürede adapta oldum ve kariyerimi bu alanda şekillendirdim. Bir kaç iş değişikliğinde sonra kendi firmamı kurdum. Şu anda DMR de yönetici ortak ve Çözüm mimarı olarak çalışmaktayım. 2010 yılında MCT oldum. Birçok faklı ortamda eğitimler verdim. Bloğum ve Youtube kanalımda tecrübelerimi paylaşmaktayım.

Yorum Yap