İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Lync Server
  3. Ios İçin Skype For Business Uygulaması

Ios İçin Skype For Business Uygulaması


Ruijie Teknoloji Günü

Seyahat ederken önemli bir toplantıya katılmak ya da kahve arasında kısa bir mesaj göndermek… İşleri herhangi bir yerden tamamlayabilmek ve başkalarıyla birlikte çalışabilmek günümüz yoğunluğunda hiç bu kadar önemli olmamıştı. İşte tam da bu ihtiyaçtan yola çıkarak Skype for Business’ın sizi herhangi bir cihaz üzerinde üretken hale getirebilmesi için çok çalıştık.

Skype for Business for iOS önizlemesini duyurduğumuz günden bu yana harika geri dönüşler aldık ve bugün iOS cihazları için Skype for Business uygulamasının final sürümünün kullanıma alındığını bildirmekten büyük heyecan duyuyoruz.

Aşağıda okuyacağınız özelliklerinin yanı sıra bu yeni uygulamada iOS 9 üzerinde Lync 2013 ile bazılarınızın karşılaştığı oturum açma sorunları da giderilmiş oldu.

Tek dokunma ile toplantıya katılın

Güncellenmiş bir pano üzerinden iletişim kişilerine yönelik arama çubuğuna, gelecek randevularınıza ve en son görüşmelerinize tek bir yerden erişebilirsiniz. İletişim kişileri arama çubuğu ile ad, soyad, e-posta veya telefon numarasını kullanarak Genel Adres Listesi’nde arama yapabilirsiniz. En son görüşmeleriniz, görüşmenizi hangi cihazda yapmış olduğunuz fark etmeksizin parmaklarınızın ucunda. Ayrıca gelecek randevularınıza kolayca bakabilirsiniz; bunun için tek yapmanız gereken toplantı detaylarını görmek için sol tarafa veya direkt toplantıya katılmak için sağ taraftaki simgeye dokunmak.

İyileştirilmiş toplantı içi deneyim

Tam ekran video özelliği, toplantı deneyimini daha çekici hale getiriyor. Sesi kapatmak, katılımcı eklemek ve çağrınızı yönetmek için kullanabileceğiniz büyük boyutlu düğmeler hareket halindeyken toplantıları yürütmeyi daha da kolaylaştırıyor. Paylaşılan içerik için eş zamanlı görüntüleme ve konuşmacının videosu, hiçbir anı kaçırmayacağınız anlamına geliyor.

Gelecek güncellememizde, toplantı sırasında PowerPoint slaytlarını görüntüleyebilme özelliğini bekleyin. Bu arada PowerPoint sunumlarını masaüstü paylaşım özelliğini kullanarak görüntüleyebilirsiniz.

İlave kimlik doğrulama ve güvenlik seçenekleri

Office 365 müşterileri artık Active Directory Authentication Library (ADAL) tabanlı kimlik doğrulama özelliğinden yararlanabilir. Bu sayede BT yöneticisi Skype for Business iOS uygulaması için bir multi-factor authentication hizmetini yapılandırabilir ve güvenliği sadece bir kullanıcı adı ve paroladan daha yüksek bir seviyeye çıkarabilir. Multi-factor authentication ile kullanıcılar, kullanıcı adı ve parolalarını doğru bir şekilde girdikten sonra cihazlarıyla bir telefon çağrısı, metin mesajı veya bir uygulama bildirimini doğrulamak durumunda kalır. Diğer Office uygulamaları da ADAL tabanlı kimlik doğrulamasını desteklediğinden şirketinizde aynı tür kimlik doğrulaması kullanılabilir. ADAL’ı kullanarak multi-factor authentication hizmetinin nasıl yapılandırılacağı hakkında daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Yeni uygulamaya nasıl terfi edeceksiniz?

Yeni Skype for Business iOS uygulaması iTunes Mağazası’nda evrensel bir uygulama olarak sunulmaktadır. Lync 2013’e sahip iPhone kullanıcıları otomatik olarak Skype for Business uygulama güncellemesini alacaktır. Lync 2013’e sahip iPad kullanıcılarının yeni evrensel uygulamayı iTunes Mağazasından indirmesi gerekmektedir. Bir BT yöneticisiyseniz daha fazla bilgi edinmek ve kullanıcılarınızı Skype for Business’a alıştırmak adına sizin için hazırladığımız Skype for Business Türkçe kullanım kılavuzuna göz atabilirsiniz.

Sırada ne var?

iOS üzerindeki özellikleri genişletmek ve size olabildiğince hızlı bir şekilde sunmak için çalışıyoruz. Bu senenin sonlarında Skype for Business uygulamasını Android için de sunacağız. Gelecekteki ürün güncellemelerine, ürün ekibiyle etkileşimli Skype yayınlarına abone olmak ve topluluktan bilgi edinmek için Microsoft Türkiye Önce Bulut Önce Mobilite Yammer grubumuza katılabilirsiniz.

Mobil durumdayken bağlantıda ve üretken kalmak için yeni uygulamayı hemen kullanmaya başlayın! Kullanıcılarınızın Skype for Business iOS uygulamasına hızlı adaptasyonu için Türkçe kullanım kılavuzumuzdan yararlanabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

http://blog.microsoft.com.tr

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap