1. Ana Sayfa
  2. Üretici Teknolojileri
  3. HP 3PAR Storeserv 7200c Kurulum ve Konfigürasyon – Bölüm 2

HP 3PAR Storeserv 7200c Kurulum ve Konfigürasyon – Bölüm 2


ve Konfigürasyon – Bölüm 2. HP firmasının Storage ürünü olan  serisi ürünün ilk kurulum ve yapılandırmasına ikinci bölüm ile devam ediyoruz.


Resim-0


Resim-1

HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde Admin Volume ve Srdata yapılandırması tamamladıktan sonra HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde SSL sertifikası oluşturuluyor. Management Console üzerine ilk bağlanıldığında sertifika bilgilerinin görüntüleneceğine dair bilgiler görüyoruz. C diyerek Enter diyoruz ve devam ediyoruz.


Resim-2

HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde Management Console Portu üzerinden HP 3PAR StoreServ 7200c yönetimi için IP Address ( IP Adres ) yapılandırması yapmak için Select IP address type you want to assign bölümünde yazarak IPv4 Address seçiyoruz.


Resim-3

IPv4 Address bölümüne HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde Management Console Portu için IP Address ( IP Adres ) belirliyoruz.


Resim-4

IPv4 Address bölümüne HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde Management Console Portu için IP Address ( IP Adres ) belirledikten sonra Enter diyoruz.


Resim-5

Netmask bölümünde Subnet Mask ( Alt Ağ Maskesi ) belirliyoruz.


Resim-6

Netmask bölümünde Subnet Mask ( Alt Ağ Maskesi ) belirledikten sonra Enter diyoruz.


Resim-7

Specify a gateway IP address bölümünde Default IP Address ( Varsayılan Ağ Geçiti ) belirliyoruz.


Resim-8

Specify a gateway IP address bölümünde Default IP Address ( Varsayılan Ağ Geçiti ) belirledikten sonra Enter diyoruz.


Resim-9

Specify speed bölümünde HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde Management Console Portu üzerinde 10.100 ve 1000 olarak Speed ( Hız ) yapılandırmasını half, full ya da auto olarak yazıyoruz.


Resim-10

HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde Management Console Portu için auto olarak yapılandırıyoruz ve Enter diyoruz.


Resim-11

NTP server’s IP address bölümüne NTP Server için bir IP Address ( IP Adres ) belirliyoruz.


Resim-12

NTP server’s IP address bölümüne NTP Server için bir IP Address ( IP Adres ) belirledikten sonra Enter diyoruz.


Resim-13

DNS server’s IP address bölümüne DNS Server için bir IP Address ( IP Adres ) belirliyoruz ve belirledikten sonra Enter diyoruz.


Resim-14

HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde portlarla ilgili encrypted işlemini Y ( Yes ) diyerek Disable edebilirsiniz ya da N ( No ) diyerek disable etmeye bilirsiniz. Biz N ( No ) diyerek devam ediyoruz.


Resim-15


Resim-16

HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde yapmış olduğumuz bütün yapılandırma tamamladıktan sonra Does this appear to be correct? [y/n] bölümüne Y ( Yes ) yazarak devam ediyoruz.


Resim-17


Resim-18


Resim-19

HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde Spare yönetimini ben Default olarak bırakıyoruz. HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde nasıl bir yapılandırma yapmak istiyorsanız Minimal ( Mi ), Default ( D ), Maximak ( Ma ) ya da sizin belirlediğiniz bir yapılandırma olmasını istiyorsanız Custom ( C ) olarak devam edebilirsiniz. HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde böylelikle gerekli yapılandırmayı kendisi yapmış oluyor. Bunu yapmak için “D” yazarak Enter tuşuna basıyoruz.


Resim-20


Resim-21

HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde Spare yapılandırması tamamlanıyor. HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde üzerinde gelen lisanslarımız görüyorsunuz. Bizim HP 3PAR StoreServ 7200c üzerinde demo cihaz olduğu için bir çok lisans mevcuttur. Adaptive optimization, Dynamic optimization, Peer Motin, Thin provisioning ve Remote Copy gibi özellikler bulunuyor. Enter diyerek devam ediyoruz.


Resim-22

CIM-based management ekranında bu özelliği kullanmak için Y ( Yes ) diye bilirsiniz. Kullanmak istemiyorsanız N ( No ) diyerek devam edebilirsiniz. Biz N ( No ) diyerek devam ediyoruz.


Resim-23


Resim-24

Out of the box işlemlerinin tamamlandığını görüyoruz.


Resim-25

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs : HP 3PAR Storeserv 7200c, HP 3PAR Storeserv 7200c kurulum, , , , , , , , ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Baki ÇUBUK 1985 K.D.Z Ereğli doğumludur.1998 yılında başlayan bilgisayar ile tanışma macerası 2003 yılında profesyonel hayata atılarak başlamıştır. 16 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektörü içerisinde farklı rollerde görev almıştır. Bilişim sektörüne K.D.Z Ereğli faaliyet göstermiş olan Ebil Bilgisayar bünyesinde 2003 - 2007 yılları arasında Teknik Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. Ebil Bilgisayar bünyesinde kurulan AVASOFT Yazılım ve Danışmanlık firmasından çelik sektörü için üretilen Avasoft yazılımı Logo Tiger ve ETA Muhasebe yazılımlarına 2005 - 2007 yılları arasında Yazılım Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2007 yilinda vatani görevi nedeniyle bu firmadaki görevlerinden ayrılmıştır. Vatani görevini tamamladıktan sonra 2008 - 2009 yılları arasında Bilge Adam Bilişim Grubu'nda Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimi alarak eğitimini Üstün Başarı ile tamamlamıştır. İstanbul'da faaliyet gösteren InterComp Bilgisayar bünyesinde 2009 - 2011 yılları arasında Sistem Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. Bu firmadaki görevinden Eylül 2011 yılında ayrılarak 2011 yılından itibaren Dorak Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları Holding A.Ş bünyesinde Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev yapmaktadır. 2015 yılında Türkiye’de tüm 4 ve 5 yıldızlı otellerin IT Manager – Group IT Manager – Head of IT – IT Director pozisyonundaki profesyonel Bilgi İşlemcileri bir araya getirmek için kurulan HOTELS CIO Kurucu Üye olarak görev almaktadır. 2005 yılında bilişim sektöründeki Türkçe içeriği arttırmak ve Microsoft’a ait ürünler ile ilgili çözümler sunmak için oluşturulmuş bağımsız bir organizasyon olan Mshowto bünyesinde yazar olarak görev almaktadır. 2017 yılında Türkiye’de bilişim sektörüne yön veren, kâr amacı taşımayan, gönüllülerden oluşan profesyonel bir sosyal insiyatif olarak kurulan CIO Turkey bünyesinde kurucu üye olarak görev almaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Elinize sağlık faydalı bir makale olmuş. Tşkler.