1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Genel Amaçlı Azure VM’lerde Yeni İndirimler

Genel Amaçlı Azure VM’lerde Yeni İndirimler

032218_1217_GenelAmalAz1.png

tarafındaki yatırımlarına hız kesmeden devam ederken, diğer taraftan da maliyetleri düşürmek için sürekli çalışmalar yapıyor. çok fazla talep gören teknolojilerin başında geliyor ve birçok müşteri bu hizmeti sorunsuz olarak kullanıyor. Yapıla yeni ve hangi sanal makine tiplerine uygulandığını yazının sonraki bölümünde görebilirsiniz.

Resim-1

VM’ler içerisinde kullanıma sunulan Linux VM’ler için % 7’ye kadar ve Windows VM’ler içinde % 5’e kadar indirimler olacak ve fiyatları düşecektir. Aşağıda, birkaç temsilci bölgedeki fiyat indirimleri verilmektedir. Bölgelere göre yeni fiyatların bir örnek tablosunu aşağıda görebilirsiniz. Bu indirimlerin fiyatlara yansımasının tamamını görmek için fiyatlama sitesini girip incelemenizi öneririm.

Resim-2

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs:
Microsoft Azure
, Azure Dv2 Promo VM’ler, Dv2 Promo VM’ler, Linux VM’ler, Windows VM’ler, Azure Sanal makineler,Genel Amaçlı ’lerde Yeni İndirimler, indirim oranları, Dv2 Promo,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap