İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Üretici Teknolojileri

Dell EMC Unity 400F Software Upgrade


+ - 0

Daha önceki yazılarımızda Dell EMC Unity 400F kurulumunu ve yapılandırmasını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda da Dell EMC Unity 400F üzerinde Software Upgrades işlemini anlatıyor olacağız. Software Upgrades işleminden önce Software Upgrades dosyasını EMC Support Downloads sayfasından indirebilirsiniz.

Dell EMC Unity 400F Management konsolunda bulunan sağ üst köşede bulunan Settings menüsüne tıklıyoruz.


Resim-1

Settings ekranında bulunan Software Upgrades menüsüne tıklıyoruz.


Resim-2

Software Upgrades menüsünde Start Upgrade tıklıyoruz.


Resim-3

System Upgrades ekranı geliyor karşımıza. Health Checks bölümünde Perform Health Checks diyerek Dell EMC Unity 400F üzerinde Software Upgrades işlemi için gerekli kontroller yapılacaktır


Resim-4

Health Checks bölümünde Dell EMC Unity 400F üzerinde Software Upgrades işlemi için gerekli kontrollerin yapıldığını görüyoruz.


Resim-5

Health Checks bölümünde Dell EMC Unity 400F üzerinde Software Upgrades işlemi için gerekli kontrol yapıldı ve herhangi bir problem olmadığını görüyoruz. Next diyerek devam ediyoruz.


Resim-6

Upload New Software ekranında Browse diyerek EMC Support Downloads sayfası üzerinde indirmiş olduğumuz Software Update Image dosyasını gösteriyoruz.


Resim-7

Upload New Software ekranında Browse diyerek EMC Support Downloads sayfası üzerinde indirmiş olduğumuz Software Update Image dosyasını gösterdikten sonra Next diyerek devam ediyoruz.


Resim-8

Upload New Software ekranında indirmiş olduğumuz Software Update Image dosyasının Uploading işleminin yapıldığını görüyoruz.


Resim-9


Resim-10

Configure Upgrade ekranında Automatically Reboot Storage Processors seçeneği ile Software Update işleminden sonra Dell EMC Unity 400F üzerindeki Controller sırayla otomatik olarak restart olacaktır. Dell EMC Unity 400F üzerinde Software Update işlemi Controller üzerinde sırayla yapılacaktır. Next diyerek devam ediyoruz.

NOT : Dell EMC Unity 400F üzerinde Software Update işlemi Controller üzerinde sırayla yapılacağından herhangi bir kesinti olmayacaktır. Ancak yine de bu işlemlerin sistem çalışırken yani kullanıcılar işlem yaparken yapılmaması gerektiğini belirtmek isterim.


Resim-11

Summary ekranında Installed Software Version bölümünde Dell EMC Unity 400F üzerinde bulunan Software Version görülmektedir. New Software Version bölümünde Dell EMC Unity 400F üzerinde yapılanacak Software Update işleminden sonraki Software Version görülmektedir. Software Update işleminin Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklere ve Dell EMC Unity 400F üzerindeki konfigürasyonuza bağlı olarak uzun süreceğini bilgisini veriyor. Finish diyerek devam ediyoruz.

NOT : Benim buradaki Dell EMC Unity 400F üzerinde versiyonum güncel ancak işlemi göstermek için tekrar yapıyoruz.


Resim-12

Results ekranında Dell EMC Unity 400F üzerinde Software Update işleminin başladığını görüyoruz.


Resim-13


Resim-14


Resim-15

Results ekranında Dell EMC Unity 400F üzerinde Software Update işleminin başarılı bir şekilde tamamlandığını görüyoruz. Reload Unisphere diyerek Dell EMC Unity 400F Management konsoluna tekrar bağlanıyoruz.


Resim-16

Software Upgrades ekranında Dell EMC Unity 400F üzerinde System Firmware Update işleminin yapıldığını görüyoruz.


Resim-17

Başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle…

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs : Dell EMC Unity 400F, Dell EMC Unity 400F upgrade, Dell EMC Unity 400F güncelleme, Dell EMC Unity 400F yükseltme, software upgrade, 400f upgrade, 400f güncelleme, 400f,

Yazar Hakkında

Baki ÇUBUK 1985 K.D.Z Ereğli doğumludur.1998 yılında başlayan bilgisayar ile tanışma macerası 2003 yılında profesyonel hayata atılarak başlamıştır. 16 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektörü içerisinde farklı rollerde görev almıştır. Bilişim sektörüne K.D.Z Ereğli faaliyet göstermiş olan Ebil Bilgisayar bünyesinde 2003 - 2007 yılları arasında Teknik Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. Ebil Bilgisayar bünyesinde kurulan AVASOFT Yazılım ve Danışmanlık firmasından çelik sektörü için üretilen Avasoft yazılımı Logo Tiger ve ETA Muhasebe yazılımlarına 2005 - 2007 yılları arasında Yazılım Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2007 yilinda vatani görevi nedeniyle bu firmadaki görevlerinden ayrılmıştır. Vatani görevini tamamladıktan sonra 2008 - 2009 yılları arasında Bilge Adam Bilişim Grubu'nda Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimi alarak eğitimini Üstün Başarı ile tamamlamıştır. İstanbul'da faaliyet gösteren InterComp Bilgisayar bünyesinde 2009 - 2011 yılları arasında Sistem Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. Bu firmadaki görevinden Eylül 2011 yılında ayrılarak 2011 yılından itibaren Dorak Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları Holding A.Ş bünyesinde Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev yapmaktadır. 2015 yılında Türkiye’de tüm 4 ve 5 yıldızlı otellerin IT Manager – Group IT Manager – Head of IT – IT Director pozisyonundaki profesyonel Bilgi İşlemcileri bir araya getirmek için kurulan HOTELS CIO Kurucu Üye olarak görev almaktadır. 2005 yılında bilişim sektöründeki Türkçe içeriği arttırmak ve Microsoft’a ait ürünler ile ilgili çözümler sunmak için oluşturulmuş bağımsız bir organizasyon olan Mshowto bünyesinde yazar olarak görev almaktadır. 2017 yılında Türkiye’de bilişim sektörüne yön veren, kâr amacı taşımayan, gönüllülerden oluşan profesyonel bir sosyal insiyatif olarak kurulan CIO Turkey bünyesinde kurucu üye olarak görev almaktadır.

Yorum Yap