1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office
  3. GAL’in (Global Address List) Access Tablosundan Excel’e Aktarımı

GAL’in (Global Address List) Access Tablosundan Excel’e Aktarımı

Bir önceki yazımda, GAL’in Outlook üzerinden Access veri tabanına nasıl aktarılacağını anlatmıştım. Bu yazıda, Access’e aktarılmış olan bu tablonun ( ya da herhangi bir başka tablo da olabilir ) Excel’e nasıl aktarılacağını sizler ile paylaşacağım.

Access veri tabanında bir tabloyu açtıktan sonra, bunu Excel’e aktarmak için, External data sekmesinden Export to Excel seçeneğini tıklayarak aktarım sürecine başlıyoruz.


Resim-1

Açılan pencerede aktarılacak Excel dosyasına bir isim vereceğiz. Dosya formatını xlsx olarak seçip diğer dışa aktarım seçeneklerini de belirliyoruz. Eğer mevcut Access tablosundaki verilerin biçimleri ile beraber Excel e aktarılmasını istiyorsak ilk seçeneği, aktarım tamamlandıktan sonra Excel Dosyasının otomatik açılmasını istiyorsak da ikinci seçeneği işaretleyip devam ediyoruz.

OK e basarak bu işlemi tamamladığımızda Excel dosyası açılarak tablomuzu rahatça düzenlememize imkân sağlıyor.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ahmet Uygur , Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur.Sektöre üniversite yıllarında Microsoft Office eğitmenliği ile başlayan Ahmet, pek çok kurumsal firmaya eğitim vermiş , danışmanlık yapmıştır.2010 yılından itibaren Microsoft Türkiye'de Micorosft Office ürünleri üzerine teknoloji danışmanlığı yapmaya başlayan Ahmet ,2011 yılı başında Microsoft tarafından MVP unvanını almaya hak kazanmıştır.

Yorum Yap