İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2010
  3. Exchange Server Management Console WinRM Hatası Çözümü

Exchange Server Management Console WinRM Hatası Çözümü

Exchange Server Management Console WinRM Hatası Çözümü. Exchange 2010 kullanıyorsanız ve yönetim konsolunu açarken “/powershell using “Kerberos” authentication failed: connections to remote server failed with following error message : ” hatasını alıyorsanız çözüm için bu makalede yer alan adımları uygulayabilirsiniz.


Resim-1

Bu hatanın çözümü için WinRM IIS Extension özelliğinin sunucudan kaldırılıp, tekrar yüklenmesi gereklidir. Yapılması gereken adımlar aşağıda yer almaktadır.


Resim-2

Server Manager menüsünden Remove Roles and Features seçilir. Next-Next ile ilerleyerek Features arayüzü açılır.


Resim-3

Resim 3 de yer alan ekranda WinRM IIS Extension özelliği kapatılır ve Next-Next ile ilerlenir. Bu işlemi yaptıktan sonra sunucunun yeniden başlatılması gerekmektedir.

Sunucu yeniden başlatıldıktan sonra aşağıda ki adımlar uygulanmalıdır.


Resim-4

Server Manager menüsünden Add Roles and Features seçilir. Next-Next ile Features arayüzü açılır.


Resim-5

Resim 5 de yer alan ekranda WinRM IIS Extension özelliği seçilir ve Next ile ilerleyerek aşağıda ki ekranda ki özellikler eklenir.


Resim-6

WinRM IIS Extension özelliği yüklendikten sonra Exchange 2010 Yönetim Konsolunu açıp kullanabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

 

TAGs : , , , the WinRM client cannot process the request, , ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul doğumludur. Beykent Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirmiştir. Bilişim sektöründe sistem uzmanı olarak çalışmıştır. Şu anda Netaş şirketinde kurumsal danışman olarak görev yapmaktadır. Microsoft Office 365, Exchange Server, Azure teknolojileri ile ilgilenmektedir.

Yorum Yap