1. Ana Sayfa
  2. Server 2016
  3. Windows Server 2016 – The Server Manager WinRM Plug-in Might Be Corrupted or Missing

Windows Server 2016 – The Server Manager WinRM Plug-in Might Be Corrupted or Missing

Windows Server 2016 – The . Bu yazımda bir firmanın Active Directory yapısını Windows Server 2016′ ya geçirirken aldığım hatayı nasıl çözdüğümü anlatacağım. Aslında bilinen jenerik hatalardandır. Windows Server 2012 R2′ de bu durum oluşabiliyordu.

Active Directory geçişini tamamladıktan sonar bildiğiniz üzere demote işlemi yapıyoruz. Ben bu işlemi yapmak isterken . The Server Manager WinRM plug-in might be corrupted or missing hatası aldım ve demote işlemi başarısız oldu.


Resim-1

Çözümü ise şu şekilde cmd satırını run as administrator olarak açıyoruz ;

Netsh http show iplist komutunu çalıştırıyoruz. Bu komut ile dinlediğimiz ip leri görüyoruz.

Bu komutların ne yaptığını merak ediyor iseniz aşağıdaki link size yardımcı olacaktır.

https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc725882(v=ws.10).aspx


Resim-2

İkinci adımımızda ise netsh http add iplisten 127.0.0.1 ile kendisini de dinlemesini sağlıyoruz.


Resim-3

İşlemi tamamladıktan sonra tekrar demote işlemi denediğimde başarılı oluyorum.


Resim-4

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

How can I reinstall the WinRM service on WS2012?

 

TAGs : WinRM plug-in might be corrupted or missing, Failed to open the runspace pool, Server Manager, , , ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Profesyonel iş hayatıma 2008 yılında başladım. 10 Yıllık dönem içerisinde teknikerlikten başlayarak bir çok farklı pozisyonda çalıştım. Dünyanın en büyük sigorta şirketleri arasında yer alan Allianz Türkiye’de Kıdemli Sistem Uzmanı olarak çalışmaktayım. Profesyonel iş yaşantımın dışında yönetim kadrosunda yer aldığım mshowto.org sitesinde gönüllü yazarlık yapmaktayım. 15+ konferansta konuşmacı olarak yer aldım. 150+ makale ve bu yazı serisi ile birlikte beşinci E-Kitabımı yazmanın mutluluğunu yaşamaktayım. İki defa TRT Kent Radyosunda söyleşi yapma deneyimini yaşadım. MCSE,MCPS,MS ve Tenable Certificate of Proficiency ünvanlarına sahibim. Aynı zamanda 2 yıl Microsoft Enterprise Mobility MVP ünvanına layık görüldüm. MVP | Enterprise Mobility ,2016,2017 MCSE | Server Infrastructure MCSA | Server 2012 MCPS | Microsoft Certified Professional Microsoft Specialist : Server Virtualization with Windows Server Hyper-V and System Center Specialist Tenable Certificate of Proficiency Cyberoam Certified Network & Security Professional Backup Academy Certified Professional

Yorum Yap