1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Eşyalarını Kaybedenler için Kaybetmeye Son Verecek Cihaz, Finder!


0

Sağda solda eşyalarınızı kaybettiğiniz oluyor mu? Araba anahtarı, ev anahtarı, saatiniz vb… Benim sıkça olmasa da karşılaştığım bir durum. Daha yakın zamanda çılgınlar gibi ehliyetimi aradığımı çok net hatırlıyorum. Yeni bir konsept tasarım olan ve RFID etiketlerine göre çalışan Finder isimli araç ile bu tarz durumların önüne geçmek çok kolay.

Finder ile daha önce etiketlediğiniz bir eşyanızı aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bulabiliyorsunuz.

Önem gösterdiğiniz her eşyanızı ilk olarak etiketleyip cihaza göstermeniz gerekiyor. Bu şekilde yeri geldiğinde cihazınız eşyalarınızı RFID teknolojisini kullanarak tespit edebiliyor.

Finder, Chu Wang, Qiujin Kou, Qian Yin ve Yonghua Zhang tarafından yaratılmış bir prototip ya da konsept cihaz. Bu cihaz konsept bir cihaz olmaktan çıkıp raflarda ki yerini alacak mı sorunun cevabını verebilmek şu anda imkansız.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir.Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır.Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir.Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar:MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap