1. Ana Sayfa
  2. Dynamics 365
  3. Dynamics 365’te Düzenlenebilir Grid (Editable Grid) özellikli Varlıklar Arasında Salt Okunur Izgarayı Kullanma

Dynamics 365’te Düzenlenebilir Grid (Editable Grid) özellikli Varlıklar Arasında Salt Okunur Izgarayı Kullanma

Dynamics CRM - Dynamics 365
Ruijie Teknoloji Günü

Dynamics 365 üzerinde herhangi bir varlık (entity) için düzenlenebilir grid (Editable Grid) etkinleştirdiğinizde, tüm genel görünümler de düzenlenebilir grid (Editable Grid) haline gelir, değil mi?

Belirli gridleri Salt Okunur ve geri kalanını düzenlenebilir grid (Editable Grid) olarak tutulup tutulamayacağını merak ediyorsanız bu yazı tam sizin için diyebilirim.

Diyelim ki düzenlenebilir grid (Editable Grid) Kontroller(Controls) altına eklediniz. Bu durumda, düzenlenebilir grid (Editable Grid) ilgili varlıktaki tüm Görünümler için geçerli hale gelecektir..

Resim-1

Örneğin Satıcılar (Vendors) görünümünün klasik gridi (Salt okunur grid) göstermesini istiyorsunuz. Bu durumda ilgili görünümü açalım.

Resim-2

Özel Kontroller (Custom Controls)’i seçin.

Resim-3

Varsayılan olarak zaten Read-Only grid seçili olsa dahi, Salt okunur başka bir grid ekleyin.

Resim-4

Tüm değişiklikleri kaydedin ve kontrol edin

Resim-5

Diğer görünümlerin tamamı düzenlenebilir grid (Editable Grid) olmaya devam edecektir.

Not: Bunu UCI (Birleşik Arabirim)’de denedim ve çalışıyor. Neden olduğunu bilmediğim bir şekilde, klasik web arayüzünde çalıstıramadım.

Umarım bu yazımız sizlere yardımcı olmuştur.

Hoşçakalın, sağlıkla kalın, MSHOWTO ile kalın.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs:  Özelleştirmeler , Dynamics 365 , Dynamics 365 CE , dynamics 365 özelleştirme 

 

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

11 yılı aşkın bir süredir Yazılım sektörünün içerisindeyim. Yazılım ile alakalı farklı eğitimleri ve sertifikasyonlarını alarak bu sektör içerisinde son 9 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yazılım sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonda görev aldım. Şu an Vakıf Emeklilik şirketinde DBAdmin - CRM Danışmanı olarak çalışmaktayım. MCP, MCPD, MCSE, MCITP ve MCT sertifikalarına sahibim. Halen aktif olarak bireysel yazılım eğitimleri vermeye devam etmekteyim.

Yorum Yap