Cyberark ile Web Yönetim Konsollarına Otomatik Login Olma
  1. Ana Sayfa
  2. Güvenlik Ürünleri

Cyberark ile Web Yönetim Konsollarına Otomatik Login Olma

0

Bu yazıda bir web sayfasına autofill özelliği ile user name, şifre girmeden ve giriş butonuna basmadan otomatik login olmasını sağlayacağız. Ben örnek olarak Backbox uygulamasında yapacağım operasyon büyük anlamda her sayfa için aynı değişkenlik gösteren kısmı 2.adımda anlatacağım.

Cyberark’a login olun;

Administration> Option> Connection Components’e gelin.
Aşağıdaki resimdeki gibi PSM-WebFormSample’ı kopyalayın ve bir isim vererek yapıştırın. İsmi ID kısmına girmelisiniz ismi ilerleyen adımlarda Platform ile birleştirirken kullanacağız.

Resim-1

Şimdi bize sayfa üzerinde login işlemi için bazı bilgiler gerek. User name, password kutularının ve login butonunun id’leri gerekli.
Bunun için Chrome’da sağ tıklayıp açılan pencerenin sol üstündeki ok işareti ile id’sinin öğrenmek istediğimiz kutuya tıklayarak source code içerisindeki yerine gidebilirsiniz.
Aşağıda kırmızı ok ile işaretlediğim yerler backbox için bir örnek id’lerini işaretledim bunları bir sonraki adımda kullanacağım.
Not: Eğer bu şekilde id’leri bulmak bana zor gelir derseniz Chrome için Xpath finder eklentisini kullanabilirsiniz.

Resim-1

Oluşturduğumuz component’e geri dönelim Target Settings altında, Web Form Settings’e gelin Web Form Fields’ı açın. Aşağıdaki şekilde id’leri yazıyoruz bir nevi öğretiyoruz.
Bu kısımda tamam ise sonraki adımı izleyelim.

Resim-2

Şimdi bir tane Platform oluşturun ve bir isim verin. Connection component kısmında oluşturduğumuz componentin ismini girin.
Not: Eğer web login, ssh, winscp userları aynı ise buraya onlarıda ekleyerek  tek hesap üzerinden 3 ya da daha fazla bağlanma şekli ile bağlanabilirsiniz.

Resim-3

Şimdi ilgili platformu kullanarak bir hesap ekleyip bağlanmayı deneyin.
Açılış sırasında yakaladığım bir ekran görüntüsü field’ları doldurmak üzere.

Resim-4

Bu ekranda login olduktan sonra bilgisayarınızda çalışan Chrome’dan bağımsız PSM üzerinden açtığı bağlantı. Chrome simgesinin normalden farklı olduğuna dikkat ediniz.

Resim-5

Bu konuyla ilgili sorularınızı  linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz. 

Referanslar

www.mshowto.org 

TAGS: Cyberark, PAM, auto fill, Cyberark nedir, web login

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

1993 yılında İstanbul'da doğdum. Üniversiteyi bitirdikten sonra çeşitli eğitimler aldım ve almaya devam ediyorum bugüne kadar DHL, Erdem Hastanesi, Netaş ve Glasshouse'da çalıştım. Şimdiler ise Vakıf Emeklilik'de sigorta sektöründe güvenlik ürünleri üzerine çalışıyorum.Hiç bir zaman hırslı bir insan olmadım her şey yalnızca eğlence için hobilerimin arasında yemek yapmak, balık tutmak bir şeyler okumak ve bilgili insanları dinlemek var. Linux'u ve yardımlaşmayı seviyorum Linux'da pek iyi değilim çünkü Linux çok geniş bir alan yazdıklarımla ya da Linux ile alakalı konuşmak ya da soru sormak isterseniz bash'ımla beraber. -Cheeers

Yorum Yaz