1. Ana Sayfa
  2. AWS
  3. AWS VPC Üzerinde Subnet Oluşturma İşlemi

AWS VPC Üzerinde Subnet Oluşturma İşlemi

Bu yazımda AWS üzerinde bulunan VPC üzerinde subnet oluşturma işleminden bahsedeceğim. AWS üzerinde belirli bir network oluşturduktan sonra bu network’e ait alt ağlar oluşturabiliriz. Aşağıdaki adımları takip ederek AWS VPC üzerinde subnet oluşturabilirsiniz.

VPC ’a giriş yapıyoruz ve ardından Subnets kısmına giriş yapıyoruz. Create subnet diyerek subnet oluşturma işlemine başlıyoruz.

Resim-1

Oluşturduğumuz subnet’e bir isim veriyor. Sonrasında bu subnet hangi network için yapacaksak o networkü yani VPC’yi seçiyoruz.


Resim-2

Subnet’in hangi Availability Zone olacağını seçiyoruz.


Resim-3

Son olarak istediğimiz bloğunu belirleyip subneti oluşturuyoruz.


Resim-4

Subnet oluşturma işlemimiz bitmiştir.


Resim-5

Oluşturduğumuz subnet içinde ileride oluşturacağımız bileşenlerin IP almalarını sağlamak için Actions altından Modify auto assing IP settings kısmına giriyoruz.


Resim-6

Auto-assign IPv4 seçeneğini işaretliyoruz ve kaydediyoruz.

Resim-7

AWS üzerinde Subnet oluşturma işlemi bu kadar bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Amazon, AWS, AWS VPC, Amazon Web Services, AWS Subnet , AWS Subnet yapılandırılır, AWS VPC Subnet, AWS Subnet oluşturma

Yorum Yap

Yazar Hakkında

BT Sistemlerinde Altyapı, Depolama, Bulut Bilişim, Sanallaştırma, ve Sistem Mimari tarafında deneyimim bulunmaktadır. Edinmiş olduğum deneyim ve becerileri profesyonel iş hayatımda aktif olarak kullanıp geliştiriyorum. Gelişim sürecimi mesleki eğitimler ve sertifikasyon programları ile destekliyorum.

Yorum Yap