1. Anasayfa
 2. Haberler

BlackBerry Satışları Yavaşlamıyor!


0

Kurumsal müşterilerin gözde akıllı telefonu BlackBerry, son çeyrekte karını yüzde 59 artırdı. BlackBerry’nin üreticisi Research In Motion (RIM), son çeyrek mali tablosunu açıkladı. Analizlerin ve tahminlerin ötesine geçen satış rakamlar ve gelir, şirketin kurumsal müşterilerin olduğu kadar son kullanıcının da beğenisini toplamaya devam ettiğini gösteriyor.

RIM’in yayınladığı verilere göre son çeyrekt toplam 10 milyon adet BlackBerry satılmış. Apple’ın 7.4 milyonluk satışının üzerinde olan bu rakamın yüzde 80’i ise taminlerin aksine normal kullanıcılara yapıldı, kurumsal müşterilere değil. Bu satıştan 3.92 milyar dolar gelir elde eden şirket, net karını ise bir önceki çeyreğe göre yüzde 59 artırarak 628 milyon dolara yükseltti.

Genel kanının aksine akıllı telefon pazarında 1.’liğini sürdüren şirket, bir sonraki çeyrekte ise 4.1 ile 4.4 milyar dolar arasında bir gelir bekliyor. Bu pazarın uzun bir süre daha büyümeye açık olduğunu düşünen yetkililer, “Gün gelecek piyasada sadece akıllı telefonlar kalacak, bir önceki telefon neslinden eser kalmayacak,” iddiasında.
Kaynak: habertekno.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir