İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Üretici Teknolojileri
  3. BitDefender Total Security Ürün İncelemesi

BitDefender Total Security Ürün İncelemesi

Bu yazımda Bitfedender Total Security hakkındaki deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Ürünü 30 günlük deneme sürümü olarak http://www.bitdefender.com.tr/product/total-security linkinden indirip deneyebilirsiniz.

Ürünü sitesinden indirdikten sonra klasik Next Next Finish ile kurulumu tamamlıyoruz.


Resim-1


Resim-2

Ürünü kullanırken benim ilk dikkatimi çeken çok az kaynak tüketmesi oldu. Bu özelliği açıkçası hoşuma gitti. Ürün konsolu açıldıktan sonra anlaşılır sade bir panel bizi karşılıyor.


Resim-3

Ürün ile alakalı detaylı ayarlar yapabiliyoruz. Özellikle bu konuda ne yaptığını bilen kullanıcıların tercih edeceğini düşünüyorum. İlgili tablar üzerinde birazcık gezelim.


Resim-4

İlk olarak Güvenli dosyalar dikkatimi çekti. Son zamanlarda dünyanın baş belası olan Ransomware türevli zararlılar için bu bölüm faydalı olacaktır. Nasıl bir avantaj sağlar diyecek olursanız örneğin Hasan klasöründe herhangi bir değişikliğe izin verme diyebilirsiniz ki zaten bu tarz ürünlerin ilk yaptığı belirli bir dizine yerleşmektir.

Güvenlik açığı taraması bölümünü ürün içerisinde gelmesi son derece güzel olmuş, zira bunu yapan 3rd party Nessus gibi ürünler son derece pahalı. Elbette tüm özelliklerini barındırmıyor fakat bilgisayarınızda açıklık taraması yapıp durumu gözlemlemek için faydalı olacaktır.


Resim-5

Mail tarafında ise Black listler yapabiliyoruz. Spammer’ların hedefiyseniz faydalı olacaktır.


Resim-6

Safepay ile internet bankacılığı, Online alışveriş kullananlar için faydalı olacaktır.


Resim-7

Birçok platformda artık oturum açıyoruz, ya en büyük hatayı yaparak heryerde aynı şifre ile oturum açıyoruz ya da farklı şifreler verip daha sonra şifrem neydi dememek için excel tablolarına güvensiz olarak şifreleri kaydediyoruz ki kolayca ele geçirilsin 🙂 İşte bu sorunları çözmek için kasasını kullanabilirsiniz.

Düşüncem : Bu özellik son derece faydalı ve kullanışlı


Resim-8

En büyük sorunlarımızdan birisi bilgisayarımızın zamanla yavaşlaması ve optimizasyona ihtiyaç duyması. Bunun için ücretsiz bir çok yazılım var ve ücretsiz ürün candır dedikten sonra yılana sarılabiliyoruz. Yakın zamanda bu ürünlerden biri içerisinde Backdoor olduğu tespit edildi. Bitdefender içerisinde bunu zaten satın almış oluyorsunuz.

Düşüncem : Optimizasyon toolunun kendi bünyesinde gelmesi son derece faydalı olmuş.


Resim-9

Etkinlik bölümünde aslında engellenen virüs var mı veya bloklanan uygulama var mı gibi operasyonları görebiliyoruz.


Resim-10

Ürünü cep telefonumda, tabletimde ve bilgisayarımda aktif olarak kullanıyorum ve herhangi kasmaya sebep olmadı. Özellikle cep telefonumda kurduğum tool zararlı mı değilmi analizi yapması büyük avantaj, takdir edersiniz ki özellikle Android markette çok fazla fake program mevcut. Cep telefonumda diğer kullandığım özellik ise Applock. Bu özellik ile bankacılık toolları vb tooların kullanımı için tıklandığımda şifre sormasını sağlıyorum.

Yazımızı toparlarsak ;

  • Linkler zararlı mı değil mi? Analiz yapabiliyor olması
  • Sistem performansına etkisinin çok az olması
  • Globalde çok hızlı refleks göstererek tehditlere karşı hızlı güncelleme çıkarması ürünün artı yönleri
  • Ürünün 500M+ kullanıcısı olduğunu biliyor musunuz ?

 

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs : bitdefender, , , , , , , , ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Profesyonel iş hayatıma 2008 yılında başladım. 10 Yıllık dönem içerisinde teknikerlikten başlayarak bir çok farklı pozisyonda çalıştım. Dünyanın en büyük sigorta şirketleri arasında yer alan Allianz Türkiye’de Kıdemli Sistem Uzmanı olarak çalışmaktayım. Profesyonel iş yaşantımın dışında yönetim kadrosunda yer aldığım mshowto.org sitesinde gönüllü yazarlık yapmaktayım. 15+ konferansta konuşmacı olarak yer aldım. 150+ makale ve bu yazı serisi ile birlikte beşinci E-Kitabımı yazmanın mutluluğunu yaşamaktayım. İki defa TRT Kent Radyosunda söyleşi yapma deneyimini yaşadım. MCSE,MCPS,MS ve Tenable Certificate of Proficiency ünvanlarına sahibim. Aynı zamanda 2 yıl Microsoft Enterprise Mobility MVP ünvanına layık görüldüm. MVP | Enterprise Mobility ,2016,2017 MCSE | Server Infrastructure MCSA | Server 2012 MCPS | Microsoft Certified Professional Microsoft Specialist : Server Virtualization with Windows Server Hyper-V and System Center Specialist Tenable Certificate of Proficiency Cyberoam Certified Network & Security Professional Backup Academy Certified Professional

Yorum Yap