1. Ana Sayfa
  2. Windows 8
  3. Bir IT Pro Klasiği, Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bir IT Pro Klasiği, Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır?


SAFİR

Yıl 2014, halen Windows kuruyoruz. Aslında yeni teknolojilere olan merakımızdan bunu seviyoruz da J Dolayısı ile yeni bir Windows olurda kurulum makalesi yazmamak olur mu diye düşünürken adettendir diye kurulum makalesi yazayım dedim.

Teknoloji Preview Sürümü Son kullanıcılar ve Kurumlar için sunulan Windows 10 u aşağıdaki adresten edinebilirsiniz.

http://preview.microsoft.com

Buradan hem yeni Windows 10 u indirebilir hem de insider programına katılarak Windows 10 u kullanırken yorumlarınızı a iletebilirsiniz.

Tabiki kurulumu adım adım en ince ayarlara kadar anlatmayacağım. Sizlerle kendime kurulumu yaparken çektiğim ekran görüntülerini paylaşacağım. Windows 10 kurulumu Windows 8 kurulumundan çok da farklı değil.


Resim-1

Kurulum gördüğünüz gibi son bir kaç sürümden bu yana bildiğimiz klasik bir şekilde başlıyor ve temel bileşenlerin kurulumu bitene kadar aynı şekilde devam ediyor.


Resim-2


Resim-3


Resim-4


Resim-5


Resim-6


Resim-7

Kurulumda yine işletim sistemi için 300 MB lık bir alan ayırılıyor.


Resim-8


Resim-9


Resim-10


Resim-11


Resim-12


Resim-13

Ben her zaman olduğu gibi “Custom” ayarları yapmak üzere Özelleştirmek için “Customize” yi seçtim.


Resim-14


Resim-15


Resim-16


Resim-17


Resim-18


Resim-19

Bulut dostu işletim sistemi yine tüm ayar ve dosyalarımız sağlamak üzere bize OneDrive’ ı sunuyor.


Resim-20


Resim-21


Resim-22


Resim-23


Resim-24

Evet Windows 8 ile başlayan yukarıdaki görüntülerden farklı olarak tek gelen tek şey gördüğünüz üzere yeni arabirimli görüntü karşımızda değil.


Resim-25


Resim-26

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Yüksektepeli - Chief Technology Architect | Micosoft MVP Onur Yüksektepeli Nephocraft firmasının kurucusu aynı zamanda kendi firmasında teknoloji çözümleri mimarıdır. 15 Yıldan fazla IT tecrübesi ile temel uzmanlık alanı olan Platform ve diğer teknolojiler için müşterilerine ürün ve hizmetler sunmaktadır. Microsoft MVP ünvanına sahip Onur Yüksektepeli birçok IT etkinliğinde aktif konuşmacı olarak ve IT topluluklarında yönetici olarak aktif rol üstlenmektedir. Nephocraft firmasın da yönetici olarak oluşturduğu çözümlerde yeni teknoloji gelişmelerini de göz önünde bulundurarak, müşterilerine esnek, yenilikçi, akıllı ve üretken iş çözümleri üretmektedir.Onur Yüksektepeli bulut, platform, data, devops, development gibi konularda aktif danışmanlık ve IT eğitmenliğine de devam etmektedir.

Yorum Yap